فرماندار گالیکش:
سیلاب ۱۸۰ میلیارد تومان خسارت در شهرستان گالیکش برجای گذاشت

تصویر مرتبط

فرماندار گالیکش با بیان اینکه سیل اخیر ۱۸۰ میلیارد تومان خسارت به بخش‌های مختلف این شهرستان وارد کرده است گفت: در اثر سیل ۱۰۰ هکتار عرصه‌های منابع طبیعی شهرستان از بین رفت.

به گزارش پایگاه خبری ساجد خبر، حسین مایلی در جلسه کارگروه مدیریت بحران این شهرستان اظهار کرد: یکصد هکتار از عرصه‌های منابع طبیعی در سیل اخیر از بین رفت. عمده این خسارت‌ها به جاده‌های بین مزارع و مسیر دسترسی به عرصه‌های منابع طبیعی وارد شده است. جهاد کشاورزی و منابع طبیعی با تمام توان و با ماشین‍آلات موجود تلاش می‌کنند تا این مسیرها را ترمیم و بازسازی کنند.

وی افزود: اراضی شیبدار بخش زیادی از عرصه‌های منابع طبیعی این شهرستان را تشکیل می‌دهد و ما تلاش می‌کنیم با کشت محصولاتی مانند زیتون و گیاهان دارویی از فرسایش خاک جلوگیری کنیم.

فرماندار گالیکش با اشاره به تشکیل 169 پرونده برای 250 هکتار زمین کشاورزی خسارت دیده بیان داشت: تاکنون 169 پرونده به میزان 250 هکتار اراضی خسارت دیده ناشی از سیل به مبلغ 45 میلیارد تومان برای پرداخت غرامت به استان ارسال شده است. همچنین 150 پرونده دیگر به میزان 237 هکتار و به مبلغ 41 میلیارد تومان در مراحل پایانی قرار دارد و پس از تصویب به مرکز استان ارسال می‌شود.

وی با بیان اینکه گالیکش یکی از شهرستان‌های سیل‌زده استان است، ادامه داد: هر هفته قرارگاه بازسازی مناطق سیل‌زده در استانداری با هدف بررسی سطوح خسارت دیده تشکیل می‌شود. کارگروه پشتیبان استان تلاش می‌کند تا غرامت به خسارت دیدگان واقعی پرداخت شود.

مایلی گفت: بیشترین حجم خسارت در شرق استان به ویژه شهرستان گالیکش در حوزه زیرساخت‌ها است. در مجموع تاکنون 180 میلیارد تومان به شهرستان در حوزه‌های مختلف خسارت وارد شده است.

وی خاطرنشان کرد: بیشترین خسارت‌ها به ترتیب در بخش‌های منابع طبیعی با 76 میلیارد تومان، راه و جاده 35 میلیارد تومان، بنیاد مسکن 10 میلیارد تومان بوده است.

فرماندار گالیکش بیان داشت: یک‌هزار و 200 کلنی زنبورعسل، 174 راس دام سبک، 6 راس دام سنگین، 180 جایگاه دامداری،60 واحد انبار علوفه و 100 تن خوراک دام در سیل از بین رفته است.

  25 اردیبهشت 1398
بخش : استانها / شمالی / گلستان
کد خبر: 71373
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

صیدنیوز