نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان:
همه ما باید موقعیت کشورمان را درک کنیم و دست در دست یکدیگر دهیم

https://cdn.yjc.ir/files/fa/news/1398/2/27/9925025_649.jpg

نماینده ولی فقیه در گلستان گفت: کشور ما در مقطع حساسی از تاریخ قرار دارد و همه باید بدانیم که کشور ، دولت و ملت دست در دست یکدیگر دهیم تا از این مرحله عبور کنیم.

به گزارش ساجدخبر، آیت الله سید کاظم نور مفیدی نماینده، ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان امروز در نماز وحدت بخش جمعه در گرگان گفت: هفته گذشته در یکی از شب‌های ماه مبارک رمضان، برخی ازمسئولین، علما و روحانیت افطار را مهمان مقام معظم رهبری بودند که ایشان قبل از افطار سخنرانی داشتند و فرمودند کشور ما در یک مقطع حساس تاریخی قرار دارد.

وی ادامه داد: همه ما باید آن را درک کنیم و ببینیم تاریخ کشور ما از کجا به کجا رسیده است و همه ما باید متوجه باشیم که آمریکایی‌ها می‌خواهند به ملت ما فشار وارد کنند تا چاره‌ای جز تسلیم نداشته باشند و مردم در مقابل نظام بایستند و هدف آن‌ها جز این نیست.

آیت الله نورمفیدی با اشاره به اینکه ۲ راه تسلیم و مقاومت وجود دارد افزود: دشمن می‌خواهد ما را تسلیم خود کند و برخی از افراد فکر می‌کنند آمریکا ابرقدرت است، اما این طور نیست و قدرت آن در دنیا کنار رفته، و این موضوع مربوط به ۱۰۰ سال پیش است.

وی گفت: در نگاه مقام معظم رهبری، آمریکا در اوضاع جهانی ابر قدرت نیست و قدرت‌هایی بر سرکار آمدند و در مقابل تصمیم‌های آمریکا می‌ایستند.

نماینده، ولی فقیه در گلستان گفت: به عنوان مثال اخیرا آمریکا برای وارد کردن مصنوعات چین به کشورش ۳۰۰ میلیارد دلار، مالیات قرار داد و کشور چین نیز برای وارد کردن اقلام آمریکایی به کشورش مقابله به مثل کرد.

وی با بیان اینکه مشکلات داخلی آمریکا زیاد است گفت: ۴۱ میلیون گرسنه در آمریکا به دنبال غذا می‌گردند و ۴۰ درصد نوزادانی که متولد می‌شوند نامشروع هستند این‌ها واقعیت‌هایی است که خودشان می‌گویند.

آیت الله نورمفیدی افزود: همچنین آمریکا ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار زندانی دارد که ازهمه جای دنیا زندانی هایش بیشتر است و بالا‌ترین آمار مصرف موادمخدر را این کشور دارد و نیز ۳۱ درصد از کشتار‌های جمعی در این کشور صورت می‌گیرد.

وی گفت: وقتی یک کشور با مشکلات اینچنینی دارد چطور می‌تواند ابر قدرت باشد و اخیرا هم می‌گوید بیایید مذاکره کنیم در حالی که در برجام زیر تعهدش زد و از برجام خارج شد.

نماینده، ولی فقیه در گلستان با اشاره به اینکه هدف از درخواست مذاکره ترامپ ۲ چیز است افزود: یکی اینکه ما در زمینه موشکی پیشرفت داشتیم و می‌خواهد این نقطه قوت را از ما بگیرد و دیگری موقعیتی است که ما در منطقه داریم و نفوذ پیدا کردیم و کشور‌هایی مانند عراق سوریه، لبنان، یمن و فلسطین با ما همراه هستند.

وی با اشاره به اینکه هدف ترامپ مذاکره نیست و می‌خواهد ما از منطقه خارج شویم افزود: در این صورت مذاکره معنی ندارد و ما به شرطی مذاکره می‌کنیم که لایق مذاکره باشد، اما اینچنین نیست.

آیت الله نورمفیدی با بیان اینکه مدیریت‌ها در کشور باید اصلاح شود افزود: ما باید بتوانیم با اصلاح مدیریت‌ها مشکلات را حل کنیم و تولید را رونق دهیم تولیدات گسترش پیدا کند و در بازار‌های منطقه ورود پیدا کنیم وکالا‌های باکیفیت عرضه کنیم.

وی در پایان گفت: همه ما باید دست به دست هم دهیم هم دولت و هم ملت در کنار یکدیگر باشیم تا دشمن نتواند به نظام ما ضربه وارد کند تا بتوانیم به سرمنزل مقصود برسیم.

  27 اردیبهشت 1398
بخش : گلستان / داخلی
کد خبر: 71408
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

صیدنیوز