مدیرعامل راه‌آهن شمال‌شرق۲:
اتمام بازسازی راه‌آهن گرگان ــ اینچه‌برون؛ ارتباط ریلی با ترکمنستان برقرار شد

https://cdn.yjc.ir/files/fa/news/1398/3/13/10021324_569.jpg

مدیرعامل راه‌آهن شمال‌شرق۲ از اتمام بازسازی راه‌آهن گرگان ــ اینچه‌برون و بهره‌برداری از این خط ریلی خبر داد.

به گزارش ساجدخبر ؛ مهدی عبدالکریم‌زاده مدیرعامل راه‌آهن شمال‌شرق۲ ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پس از ورود سیل به استان گلستان، شهرستان‌های آق‌قلا و گمیشان تحت تأثیر قرار گرفت و برای عبور جریان آب بخشی از مسیر خط ریلی گرگان ــ اینچه‌برون تخریب شد.

وی افزود: از پنجم اردیبهشت ماه و با فروکش کردن سیلاب عملیات بازسازی مناطق آسیب‌دیده محور ریلی یامپی ــ پتروشیمی آغاز شد و بازسازی کامل هفت نقطه تخریب‌شده به اتمام و محور ریلی به بهره‌برداری رسید.

مدیرکل راه‌آهن شمال‌شرق ۲ بیان داشت: در این عملیات ۱۵۶ عدد باکس و ۲۶ دهنه آب‌رو ایجاد شد. همچنین در مرز کشور همسایه (ترکمنستان) نیز خطوط ریلی آنان دچار آب‌گرفتگی و سیلاب شده است که از سوی شرکت دولتی راه‌آهن ترکمنستان بازسازی شد و در حال حاضر ارتباط خطوط ریلی دو کشور برقرار شده است.

وی گفت: در محور گرگان ــ اینچه‌برون علاوه بر اعزام قطار‌های باری و بین‌المللی، قطار‌های حومه‌ای و گردشگری نیز خواهیم داشت تا شاهد رشد و شکوفایی در منطقه اینچه‌برون باشیم.

  13 خرداد 1398
بخش : گلستان / اقتصادی
کد خبر: 71811
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

صیدنیوز