سرپرست استانداری گلستان:
سیلاب تا ۱۰ روز دیگر از اراضی کشاورزی گلستان تخلیه می‌شود

نتیجه تصویری برای سیل

سرپرست استانداری گلستان با اشاره به ماندابی در دو هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی استان گفت: تلاش می‌کنیم سیلاب از این اراضی تا ۱۰ روز دیگر به طور کامل تخلیه شود.

به گزارش پایگاه خبری ساجد، میرمحمد غراوی اظهار کرد: در اثر سیل محصول 110 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان دچار خسارت شد.

وی افزود: دولت برای کمک به جبران بخشی از این خسارت‌ها در مرحله نخست 132 میلیارد تومان کمک بلاعوض به استان اختصاص داده که تاکنون حدود 9 میلیارد تومان به کشاورزان پرداخت شده است.

سرپرست استانداری گلستان بیان کرد: برای اراضی کشاورزی خسارت‌دیده نیز تاکنون سه هزار و 598 پرونده تشکیل شده که برآورد خسارت‌های آن بیش از 49 میلیارد تومان است.

وی ادامه داد: تا دو روز آینده 24 میلیارد و 780 میلیون تومان کمک بلاعوض به حساب کشاورزان سیل‌زده استان واریز می‌شود.

به گفته غراوی کشاورزانی که 100 درصد محصولات آنان دچار خسارت شده است در اولویت دریافت کمک‌های بلاعوض قرار دارند.

وی با اشاره به ماندابی در دو هزار و 500 هکتار از اراضی کشاورزی استان بیان کرد: تلاش می‌کنیم سیلاب از این اراضی تا 10 روز دیگر به طور کامل تخلیه شود.

سرپرست استانداری همچنین خاطرنشان کرد: هیئت دولت 254 میلیارد تومان تسهیلات با نرخ چهار درصد برای کشاورزان سیل‌زده استان پیش‌بینی کرده که از طریق هشت بانک قابل پرداخت است.

  20 خرداد 1398
بخش : استانها / شمالی / گلستان
کد خبر: 71919
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

صیدنیوز