رئیس پلیس راهور گلستان:
اصلاح نقاط حادثه خیز گلستان در دستور کار جدی پلیس راهور است

Image result for ‫مرتضی فخری رئیس پلیس استان گلستان‬‎

 رئیس پلیس راهور استان گلستان گفت: اصلاح نقاط حادثه خیز گلستان در دستور کار جدی پلیس راهور قرار دارد و برای اجرای این طرح نیازمند همکاری دستگاه های متولی هستیم.

به گزارش خبرنگار ساجد خبر، مرتضی فخری صبح امروز در نشست خبری اظهار کرد: در سال جاری (۱۱۰ روز) میزان قصور دستگاه ها و سازمان ها را در بروز تصادفات بررسی کردیم که این نهادها طبق آمارها در پنج درصد تصادفات این مدت نقش داشتند.

وی افزود: تاکنون ۷۳ نقطه حادثه خیز استان که نقش پررنگی در بروز تصادفات دارند را احصا و در راستای رفع آن با سازمان های مسئول مکاتبه کرده ایم.

فخری ادامه از کاهش تصادفات منجر به فوت سخن گفت و افزود: در سه سال گذشته تصادفات فوتی افزایش را نشان می دادند که طبق دستورالعمل فرماندهی باید در سال جاری ۴۶ نفر فوتی نسبت به سال گذشته کاهش داشته باشیم که تاکنون ۱۶ نفر معادل ۴۸ درصد نسبت به سال گذشته کاهش داشته ایم.

وی در خصوص تصادفات جرحی هم اظهار کرد: در سه ماهه امسال ۱۴ درصد تصادفات جرحی افزایش یافته که بیشترین سهم از تصادفات را به ترتیب موتورسیکلت و عابر پیاده تشکیل می دهند.

فخری ز کاهش تخلفات رانندگی در سه ماهه نخست سال جاری خبر داد و گفت: با توجه به وقوع سیل در ابتدای سال جاری، ۲۴ هزار فقره تخلف به ثبت رسیده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته هفت درصد کاهش را نشان می دهد.

رئیس پلیس راهور گلستان از اجرای طرح تابستانه خبر داد و گفت:

طرح تابستانه پلیس راهور استان همزمان با سراسر کشور از ۳۱ خردادماه آغاز شده و تا ۳۱ شهریورماه ادامه خواهد داشت.

سرهنگ فخری افزود: در این طرح از تمامی امکانات شامل ۴۷ تیم خودرویی، ۲۰ تیم موتوری و بیش از ۲۵۰ نفر پرسنل در شهرستان ها و سطوح معابر، نقاط پرتردد، مناطق تفرجگاهی و حادثه خیز استفاده شده است.

وی خاطرنشان کرد: در شهرستان های بندرگز و بندرترکمن به علت وجود دریا، طرح سالم سازی دریا هم در دستور کار قرار گرفته است.

به گفته وی کاهش حوادث راهنمائی و رانندگی در گلستان نیازمند همکاری دستگاه های متولی در بحث اصلاح مشکلات راه های استان و ارتقاء فرهنگ راهنمائی و رانندگی در بین مردم است.

 

  19 تیر 1398
بخش : استانها / شمالی / گلستان
کد خبر: 72608
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

مخابرات صیدنیوز