مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان گلستان:
زیرساخت های شهرک صنعتی اترک کامل شده است/ظرفیت مساعد اترک برای ورود سرمایه گذاران

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان گلستان گفت: زیر ساخت شهرک صنعتی برای ورود سرمایه گذاران کامل شده است و در آینده این شهرک به یکی از شهرک های نمونه کشور تبدیل می شود.

 


به گزارش خبرنگار ساجدخبر، اصحاب رسانه گلستان در توربازدید یک روزه از ظرفیت های شهرک صنعتی اترک بازدید کردند.

حجت الله خلیل زاده، مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی گلستان در این بازدید اظهار کرد: شهرک صنعتی اترک در مساحت هزار هکتار بوده و در چهار فاز تکمیل می شود، البته تاکنون  فاز اول آن در 250 هکتار آماده بهره برداری کامل رسیده و امکانات آن از شهرک صنعتی آق قلا در بحث های فنی و مهندسی کمتر نیست.

وی افزود: زمانی که من مسئولیت شهرک اترک را برعهده گرفتم نه خیابان کشی مناسب و نه زیرسازی مناسب داشت، همچنین شبکه انتقال آب و شبکه انتقال برق کامل نبود اما در نخستین گام تمام این موارد را کامل کردیم.

خلیل زاده ادامه داد: اجرای 25 کیلومتر فیبر نوری از آق قلا به این شهرک، برقراری شبکه داخلی مخابرات و برقراری شبکه گازرسانی که مهمترین پروژه شهرک بود به ارزش سه و نیم میلیاردتومان به انجام رسید.

وی افزود: با برقراری این شرایط در این شهرک ما 28 قرارداد با سرمایه گذاران در این شهرک منعقد کرده ایم که با توجه به شرایط منطقه آزاد چند واحد دیگر ساخت و ساز را شروع می کنند.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی گلستان گفت: استاندار دو هفته پیش از این شهرک بازدید کردند و به لحاظ زیرساختی شبکه شهرک های صنعتی وظیفه اش ایجاد زیرساخت برای استقرار سرمایه گذار است و ما این وظیفه را تماما انجام داده ایم.

خلیل زاده اظهار کرد: برخی از شهرک های ما هنوز سند تفکیکی ندارد اما در شهرک صنعتی اترک تمامی قطعات این شهرک دارای سند تفکیکی و آماده واگذاری به سرمایه گذاران است. 

وی تصریح کرد: راه اندازی سه فاز دیگر شهرک صنعتی اترک عملا راحت تر خواهد بود چراکه تمام امکانات آمده است، مزیت متفاوت اترک نسبت به سایر شهرک های صنعتی این است که مجموعه سرزمینی هموار است که سرمایه گذار با کمترین هزینه می تواند ساخت و ساز خود راآغاز کند و ما برای راه اندازی صنعت در این مکان قیمت زمین های آن را پایین نگه داشته ایم.

خلیل زاده ادامه داد: من به عنوان یک کارشناس این قول را می دهم که این منطقه یکی از مناطق عالی صنعتی در کشور خواهد شد چراکه در حال حاضر تمام امکانات فراهم شده است.

در ادامه خبرنگاران برای بازدید به کارخانه لابل، محل تولید سقف های کشسان رفتند و با نحوه تولید این سقف ها آشنا شدند.

  25 تیر 1398
بخش : استانها / شمالی / گلستان
کد خبر: 72724
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

مخابرات صیدنیوز