استاندار گلستان در آیین افتتاح سکوی هواشناسی دریایی استان:
داشتن اطلاعات هواشناسی در زندگی امروز یک ضرورت انکارناپذیر است

استاندار گلستان گفت: با توجه به تنوع زندگی امروز که بیشتر به سمت صنعتی شدن پیش می رود، داشتن اطلاعات هواشناسی یک ضرورت انکارناپذیر است.

به گزارش ساجد خبر، دکتر هادی حق شناس صبح امروز سه شنبه 25 تیر در آیین افتتاح سکوی هواشناسی دریایی استان در مرز آبی ایران و ترکمنستان که از طریق ویدیو کنفرانس با حضور دکتر اسلامی وزیر راه و شهرسازی و دکتر تاج بخش ریاست سازمان هواشناسی کشور انجام شد، خاطرنشان کرد: صیادان ما در دریا، بخش صنعت دریایی که پروژه های چند میلیاردی اجرا می کنند، سازه های نفتی، و مشاوران طراحی سازه های دریایی و ... به پارامترهای دریایی یا فراسنج های دریایی نیاز دارند. 
وی افزود: افتتاح این سکوی فراسنج دریایی با در اختیار قرار دادن اطلاعات درست کمک می کند که ساخت و سازها و همچنین ترددهای دریایی ایمن انجام شود. 
استاندار گلستان تصریح کرد: افتتاح این سکو که اولین سکوی هواشناسی دریایی خزر و به لحاظ تنوع و تعداد فراسنج های قابل اندازه گیری، کاملترین سکوی هواشناسی دریایی کشور و تنها سکوی فعال هواشناسی دریایی در دریای خزر می باشد، کمک می کند تا در آینده بتوانیم برای توسعه دریایی در دریای خزر و خصوصا حوزه استان گلستان بهره برداری کنیم. 
لازم به ذکر است، از جمله امتیازات نصب این سکو می توان به موارد ذیل اشاره کرد:
-توسعه شبکه پایش در بخش شرقی دریای خزر (ثبت فراسنج های جوی و دریایی به صورت برخط)
-بررسی نوسانات تراز آب خزر
-تحقیق و توسعه کلیه فعالیت های تولیدی و آبزی پروری در دریای خزر
-بهبود فرآیندهای مربوط به مدیریت سواحل و توسعه مناطق ساحلی شرق دریای خزر
-ارتقاء خدمات به بخش دریانوردی و کمک به کاهش خسارات ناشی از حوادث جوی 

  25 تیر 1398
بخش : استانها / شمالی / گلستان
کد خبر: 72735
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

مخابرات صیدنیوز