استاندار گلستان در مراسم گرامیداشت روز حمایت از صنایع کوچک:
بهره وری در تولید محصولات با کیفیت، رشد و توسعه صنایع کوچک را به دنبال دارد

استاندار گلستان با بیان اینکه بهره وری در تولید محصولات با کیفیت،رشد و توسعه صنایع کوچک را به دنبال خواهد داشت، اظهار کرد: اگر بهره وری در تولید درست انجام شود و محصولات تولید شده با کیفیت باشند، مشتری به دنبال آن محصول خواهد آمد و با تولید انبوه، هزینه های آن تقسیم می شود و منجر به رشد و توسعه بنگاههای اقتصادی و صنایع کوچک خواهد شد.

به گزارش ساجد خبر، "دکتر هادی حق شناس" صبح امروز یکشنبه 20 مرداد در مراسم گرامیداشت روز حمایت از صنایع کوچک، که با حضور صاحبان صنایع و تولیدکنندگان در سالن همایش کسب و کار شهرک صنعتی آق قلا برگزار شد، با اشاره به استقرار شهرک صنعتی اترک در شهرستان آق قلا بر ضرورت توجه به تکمیل زیرساخت های این شهرک تاکید کرد.

وی افزود: شهرک یکهزار هکتاری اترک از لحاظ وسعت با 23 شهرک صنعتی مستقر در استان برابری می کند که با پیگیری اعتبار 100 میلیارد تومانی از محل صنایع کوچک، می توانیم زیرساخت های آن اعم از برق، گاز، آب و مخابرات را تکمیل نماییم که گام بلندی در استقرار واحدهای تولیدی و رشد و توسعه اقتصادی استان برداشته خواهد شد.

این مقام مسئول در گلستان ضمن اشاره به بیانات مقام معظم رهبری که فرمودند "خام فروشی به زیان مردم است"، به مشکل کشاورزان گوجه کار استان و کمبود صنایع تبدیلی اشاره کرد و افزود: 260 هزار تن گوجه در استان تولید می شود که متاسفانه در زمان برداشت، این محصول به استانهای دیگر برای فرآوری ارسال می شود.

دکتر حق شناس ادامه داد: اگر حضور صنایع تبدیلی محصولات کشاورزی در استان بیشتر شود و بانکها با پرداخت تسهیلات در زمان خرید محصول، مشکل نقدینگی صاحبان صنایع را برطرف نمایند، گوجه تولید شده در خود استان فرآوری می شود.

استاندار گلستان ضمن مثبت ارزیابی کردن آمار سه ماهه رشد تعداد واحدها، تسهیلات و اشتغال گلستان از مدیران دستگاههای اجرایی و تولیدکنندگان حاضر در این مراسم خواست با تلاش و همت مضاعف در کاهش نرخ بیکاری استان و تحقق رونق تولید گام بردارند.

وی با گرامیداشت 21 مرداد ماه، روز حمایت از صنایع کوچک و تبریک اعیاد سعید قربان و غدیر، اظهار کرد: فردا علاوه بر این مناسبت ها، "روز دریای خزر" هم نامگذاری شده است و برای استانهای شمالی که از نعمات این دریا منتفع می شوند، روز بسیار مهمی است و باید در حفظ و نگهداری این ذخیره خدادایی کوشا بوده تا فرزندانمان و نسل های آینده کشور عزیزمان از آن بهره مند شوند.

  20 مرداد 1398
بخش : استانها / شمالی / گلستان
کد خبر: 73143
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

مخابرات صیدنیوز