استاندار گلستان خبر داد:
افزایش ظرفیت نیروگاه علی آبادکتول به 1500 مگاوات/اهدا 41500 سند املاک علوی به مردم استان

استاندار گلستان با اشاره به نیروگاه علی آبادکتول و کارخانه سیمان پیوند گالیکش به عنوان دو واحد بزرگی صنعتی استان اظهار کرد: بنیاد مستضعفان با مشارکت یکی از شرکت های وزرات نیرو با تبدیل نیروگاه گازی به سیکل ترکیبی، ظرفیت تولید این نیروگاه را از هزار مگاوات به 1500 مگاوات افزایش خواهد داد. 

به گزارش ساجد خبر، دکتر هادی حق شناس عصر امروز پنجشنبه 24 مرداد در جمع بندی دستاوردهای سفر رییس بنیاد مستضعفان به استان گلستان در گفتگویی خبری افزود: امروز حدود 2 هزار فقره اسناد املاک مسکونی و زارعی در شهرستان مراوه تپه اهدا شد.
وی ادامه داد: با احتساب این دوهزار سند تا کنون 41 هزار و 500 فقره اسناد املاک علوی در استان گلستان اهدا شد که برابر 50 درصد اسنادی است که بنیاد مستضعفان در کل کشور اهدا کرده است که جای تقدیر دارد و رییس بنیاد دستور اهدا اسناد مابقی اراضی را نیز صادر کرده اند. 
دکتر حق شناس با اشاره به اقدامات بنیاد مستضعفان برای کمک به سیل زدگان گلستان تصریح کرد: کاری که بنیاد در سیل انجام داد بی نظیر بود چراکه در استان حدود 21 هزار واحد مسکونی احداثی و تعمیراتی داشتیم و کل سیمان مورد نیاز برای انجام آنها حدود 50 هزار تن بود.
استاندار گلستان ادامه داد: تاکنون هفت هزار تن سیمان به صورت رایگان به استان تخصیص داده شده و در صورتی که بنیاد مسکن استان ظرفیت تحویل گرفتن داشته باشد، مابقی نیز آماده تحویل است.
وی در پایان با اشاره به تفاهم نامه ای که در سفر سال گذشته هیات دولت به استان به امضا رسید، خاطرنشان کرد: اگر این تفاهم نامه جنبه اجرایی به خود بگیرد حتمامی تواند نقش بی نظیری در توسعه پایدار استان داشته باشد. 

  24 مرداد 1398
بخش : استانها / شمالی / گلستان
کد خبر: 73216
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

مخابرات صیدنیوز