مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان:
بهره مندی 53 درصدی بانوان گلستانی از طرح های اشتغال روستایی

https://golestanp.ir/uploads/posts/2019-08/1566638370_img-20190816-wa0005.jpg

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان گفت: 53 درصد از طرح های دریافت کننده تسهیلات اشتغال روستایی به بانوان اختصاص پیدا کرد.

به گزارش ساجد خبر، سعید مازندرانی در حاشیه بازدید مشترک از طرح های اشتغال روستایی و عشایری به همراه مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری گلستان، اظهار کرد: از ابتدای اجرای طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری تا کنون 4 هزار و 25 طرح به ارزش 322 میلیارد تومان موفق به دریافت تسهیلات شدند که 2 هزار 144 طرح متعلق به بانوان بود که شامل 53 درصد از تعداد کل طرح هاست.

وی افزود: از 278 میلیارد ریال اعتبار تخصیصی به مشاغل خانگی در سال گذشته، تا کنون 3 هزار 29 طرح به مبلغ 299 میلیارد ریال به بانک های عامل معرفی شدند که 2 هزار 596 طرح (86درصد کل طرح ها) به مبلغ 254 میلیارد ریال متعلق به بانوان است و بیش از 50 درصد این بانوان نیز از فارغ التحصیلان دانشگاهی هستند.

مازندرانی به طرح کارورزی فارغ التحصیلان دانشگاهی اشاره و خاطرنشان کرد: در سال گذشته 431 فارغ التحصیل دانشگاهی شامل این طرح شدند که 345 نفرزن و 86 نفر مرد بودند و امسال نیز سهمیه تخصیصی به استان 792 نفر است و تاکنون 120 نفر که 100 نفر از آنان بانوان بودند از این طرح بهره مند شدند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان تاکید کرد: یکی از ضرورت های اولیه برای اعتلای اقتصادی و اجتماعی متوازن، توجه جدی به روستاها به ویژه در زمینه کسب و کار و اشتغال است و موضوعات مرتبط و اثرگذار در رونق فضای کسب و کار در همه حوزه های اقتصادی باید به صورت تخصصی بررسی شود.

الهه غیناقی مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری گلستان نیز گفت: سیاست های اصلی دولت حرکت به سوی توسعه پایدار به ویژه در مناطق روستایی در حوزه های صنایع کوچک، صنایع دستی، مشاغل خانگی و خرد و فناوری های نوین است.

وی افزود: مشارکت اقتصادی بانوان در کشور ضعیف است که امیدواریم با اجرای برنامه های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیرامون توسعه اشتغال پایدار از جمله طرح های کارورزی، مشوق های بیمه ای کارفرمایان، مشاغل خانگی و... موجبات ارتقای مشارکت اقتصادی بانوان فراهم شود.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری گلستان تصریح کرد: با اجرای طرح های اشتغال روستایی و مشاغل خانگی در استان، زمینه و فرصت مناسبی برای بانوان فراهم شده تا شاهد حضور فعال زنان در حوزه اقتصادی باشیم.

  2 شهریور 1398
بخش : استانها / شمالی / گلستان
کد خبر: 73356
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

مخابرات صیدنیوز