استاندار گلستان در کارگروه تسریع در ساخت مرکز فرهنگی موزه دفاع مقدس استان:
توجه به محتوای باغ موزه در کنار ساخت آن حائز اهمیت است

استاندار گلستان با بیان اینکه همه ما امروز مدیون شهدا هستیم , اظهار کرد : توجه به محتوای باغ موزه دفاع مقدس در کنار ساخت و بهره برداری از بنایی آن با اهمیت است و باید تلاش گردد تاریخ شفاهی و نقش استان در جنگ تحمیلی به خوبی تبیین شود.

به گزارش ساجد خبر، دکتر هادی حق شناس عصر روز گذشته یکشنبه ۱۷ شهریور در کارگروه تسریع در ساخت و بهره برداری از مرکز فرهنگی موزه دفاع مقدس و یادمان شهدای گمنام استان تصریح کرد : بنیاد حفظ آثار می تواند از ظرفیت دانشگاه ها و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی می تواند در گردآوری تاریخ شفاهی و خاطرات رزمندگان استفاده کند.

وی افزود : ۲۰ المان شهدای گمنام در استان در حال ساخت است که باید تلاش کنیم هرچه سریعتر به بهره برداری برسد.

 استاندار گلستان یادآور شد : تهیه دانش نامه شهدای استان با ۱۰۰ مدخل و تهیه تاریخ شفاهی ۷۰۰ رزمنده ۸ سال دفاع مقدس می تواند در غنای محتوای باغ موزه موثر باشد.

دکتر حق شناس خاطر نشان کرد : اعتبارات مورد نیاز جهت ساخت باغ موزه تامین شده و امید است با جدیت کار این پروژه به اتمام برسد و به عنوان مرکزی فرهنگی به مردم خدمت رسانی کند.

لازم به ذکر است در این جلسه حاضرین نقطه نظرات خود را پیرامون ساخت و بهره برداری از مرکز فرهنگی موزه دفاع مقدس و یادمان شهدای گمنام ارائه کردند

 

  18 شهریور 1398
بخش : استانها / شمالی / گلستان
کد خبر: 73606
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

مخابرات صیدنیوز