طنین نوای حزن انگیز یاحسین(ع) در عاشورای گلستان

مردم شهرها و روستاهای گلستان در روز عاشورا، حماسه دیگری از عشق و ارادت به خاندان عصمت و طهارت(ع) را به نمایش گذاشتند و "یا حسین" را یک صدا فریاد زدند.

به گزارش ساجد خبر به نقل از ایرنا، هم زمان با دهم محرم و  سالروز شهادت غریبانه امام حسین(ع) و ۷۲ تن از یاران باوفایش در سرزمین کربلا، خیابان ها، مساجد، تکایا، بقاع متبرکه و امامزادگان گلستان مملو از جمعیت عزاداری بود که با تمام وجود عشق و ارادات خود را به خاندان عصمت و طهارت (ع) ابراز کردند.

مردم گرگان در قالب هیاتهای سینه زن و زنجیرزن در خیابانها به راه افتاده و نوای یا حسین(ع) سر دادند.

 ایستگاههای پذیرائی از عزاداران حسینی در خیابان های شهدا، گرگانجدید و خیابان شهید رجایی ( مسیر عبور دسته جات) برپا شده و عزاداران در موکب های برپا شده پذیرائی شدند.

مراسم و آئین های عزاداری روز عاشورا عصر امروز نیز در همه نقاط استان برگزار می شود و سوگواران حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و شهدای دشت کربلا شامگاه عاشورا مراسم شام غریبان را در اماکن مذهبی و تکایا برگزار می کنند.

  19 شهریور 1398
بخش : استانها / شمالی / گلستان
کد خبر: 73618
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

مخابرات صیدنیوز