اوقاف گلستان دستور رهبری برای برداشتن ضریح میدان عباسعلی را اجرایی نکرده است/احساسات مردم گرگان بازیچه اوقاف /سند

به گزارش ساجد خبر، نام میدان عباسعلی برای اکثر گرگاني ها نامی آشناست، مگر می‌شود گرگاني باشی و نام میدان عباسعلی و قدمگاه ابوالفضل آن را نشنیده باشی. قدمگاه و سقاخانه ای که می گویند بیش از 400 سال قدمت دارد و با وجود تکایای متعدد هر ساله مراسم عزای اباعبدالله الحسین (ع) در این مکان برگزار می شود.

چند سالی است که میدان عباسعلی گرگان به تصرف اوقاف استان در آمده است و این اداره با نصب ضریحی در این مکان با احساسات مردمی که برای نذر و نیاز به این مکان می آیند بازی کرده و از این محل درامدزایی داشته است.

نکته قابل تامل این است که صاحبان قبلی این مکان خاندان خادم ابوالفضل هستند و طبق قانون این ملک باید به آن ها باز گردانده شود.


طبق اسنادی که به خبرنگار ساجد خبر رسیده است نصب ضریح در این قدمگاه جایز نبوده و رهبرمعظم انقلاب، آیت الله مکارم شیرازی و آیت الله بهجت آن را نهی کرده اند.

طبق این اسناد دادستان مرکز استان در بهمن ماه سال 89 دستور برداشتن ضریح را از قدمگاه میدان عباسعلی به اوقاف استان صادر کرده است، حکمی که امضای آیت الله نورمفیدی امام جمعه گرگان و حجت الاسلام رضایی امام جمعه موقت گرگان را به همراه دارد.

در ادامه  این سوال مطرح می شود طی این سال ها چرا اداره کل اوقاف از اجرای دستور دادستان پیروی نکرده است و این ضریح همچنان در این مکان باقی است؟ مبالغ جمع آوری شده از این ضریح صرف چه کاری شده و میزان آن چه قدر است؟

حال از مسوولان قضایی این انتظار می رود که پیگیر این اقدام غیر قانونی اوقاف گلستان باشند و همان طور که در پاورقی دستور دادستان ذکر شده است برای مبارزه با رواج خرافه پرستی و امامزاده سازی  این ضریح برداشته شود.

  20 مهر 1398
بخش : استانها / شمالی / گلستان
کد خبر: 74023
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

مخابرات صیدنیوز