استاندار گلستان در جلسه کمیته ساماندهی و مدیریت مناطق ساحلی استان؛
حریم 60 متری دریا در نوار ساحلی استان باید رعایت شود

استاندار گلستان با بیان اینکه این استان کمترین میزان دست اندازی به سواحل دریای خزر را دارد، اظهار کرد: باید حریم 60 متری دریا در 131 کیلومتر نوار ساحلی استان رعایت شود.

به گزارش ساجد خبر، دکتر هادی حق شناس امروز شنبه 18 آبان 98 در چهاردهمین جلسه کمیته ساماندهی و مدیریت مناطق ساحلی استان گلستان(ICZM) با حضور مهندس خلیلی مدیر کل مهندسی سواحل و بنادر سازمان بنادر و دریانوردی ، تصریح کرد: از 980 کیلومتر سواحل دریای خزر ، 180 کیلومتر آن تحت تصرف است که باید آزاد سازی آن صورت گیرد.

وی افزود: سهم گلستان از تمامی تصرفات کمتر از 2 کیلومتر است و باید بر اساس جلسه امروز دستگاه های تصرف کننده نسبت به تخلیه سواحل اقدام نمایند.

استاندار گلستان یادآور شد: رعایت حریم دریا موجب حفظ این سرمایه ملی برای آیندگان خواهد شد و همه باید به عنوان یک وظیفه به آن توجه داشته باشند.

دکتر حق شناس خاطر نشان کرد: سهم گلستان از سواحل دریای خزر 131 کیلومتر است و خوشبختانه در گذشته دست اندازی های چندانی به آن صورت نگرفته اما تصرفات حداقلی هم باید تخلیه شوند.

لازم به ذکر است در این جلسه که با موضوع بررسی راهکارهای تعیین حریم 60 متری نوار ساحلی در استان برگزار شد، حاضرین نقطه نظرات خود را اظهار کردند.

  18 آبان 1398
بخش : استانها / شمالی / گلستان
کد خبر: 74390
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

مخابرات صیدنیوز