فرمانده سپاه نینوا در یادواره شهدای بندرترکمن :
ایمان حقیقی ، بصیرت نافذ و صبر راستین ویژگی همه شهداست/شهید سلیمانی را بر اساس ولایتمداری بی بدیلش مالک اشتر نام نهادند

https://basijnews.ir/files/fa/news/1398/10/23/2600336_949.jpg

سردار سرتیپ دوم پاسدار حسین معروفی ؛ فرمانده سپاه نینوا استان گلستان در مراسم یادواره شهدای والامقام بندرترکمن و گرامیداشت شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در جمع مردم این شهرستان گفت: آنچه برای شهدا اهمیت داشت عمل به فرامین امام خویش بود چراکه شهدا هم امام شناسی خوبی داشتند و هم در عین بصیرت والا دارای دشمن شناسی خوبی بودند.

به گزارش ساجد خبر، سردار سرتیپ دوم پاسدار حسین معروفی ؛ فرمانده سپاه نینوا استان گلستان در مراسم یادواره شهدای والامقام بندرترکمن و گرامیداشت شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در جمع مردم این شهرستان گفت: شهدا اولیای الهی هستند ، انسان هایی که همه وجود ، جان و آبروی خود را برای بقای دین خدا ، برای حفظ تمامیت ارضی و به خاطر مصونیت نوامیس مان فدا کردند.

این یادگار گرانقدر دوران دفاع مقدس ادامه داد : شهدا بدهکار کسی نیستند و آن کس که به دیگری بدهی دارد ما هستیم چراکه شهدا با تاسی از مکتب وحی و با تامل در آیات قرآن کریم از کلاس درس عباس (ع) گذشتند و حسینی شدند.

فرمانده سپاه نینوا ضمن اشاره به خصوصیت های شهدا در عرصه های مختلف تاکید کرد : ایمان حقیقی ، بصیرت نافذ و صبر راستین از ویژگی های تمامی شهداست زیرا آنها بر ذات خداوند متعال باور داشتند و در همه حال خود را در محضر خداوند می دیدند.

ارشد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در استان گلستان افزود: مکتب امام خمینی (ره) حسینی و عاشورایی است که بر اساس ظلم نکردن و زیر باز ظلم نرفتن پایه ریزی شده بود و شهدا بر اساس همین گفتمان مکتبی در انقلاب ذوب شدند.

وی گفت: آنچه برای شهدا اهمیت داشت عمل به فرامین امام خویش بود چراکه شهدا هم امام شناسی خوبی داشتند و هم در عین بصیرت والا دارای دشمن شناسی خوبی بودند.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد : روزگاری در این سرزمین فشنگ و سیم خاردار به ما نمی دادند اما امروز در شرایط تحریم یکی از بزرگترین پیروزی  های ملت ایران با هدف قرار دادن پیشرفته ترین پایگاه آمریکایی ها رقم می خورد.

معروفی بیان داشت : تشییع پیکر حاج قاسم در تمام آن شهر هایی که انجام شد نشان از زنده بودن انقلاب دارد که حتی غبار را از چشم برخی افراد زدود.

فرمانده سپاه نینوا گفت : تشییع پیکر حاج قاسم در اهواز همه نقشه های وهابیت را از بین برد که تمام این حماسه ها عزتی است که خداوند متعال به این شهید بزرگوار اعطا کرد.

یار دیرین شهید سلیمانی تاکید کزد : چند روزی است مدام فکر میکنم که علی رغم اطلاع از اینکه یک روز حاج قاسم به شهادت می رسد چه اخلاصی در عمل باعث شد او سرانجام به آرزوی دیرینش برسد و به دیدار معبودش برود.

وی گفت :نگاه ما در کار ها نباید قومی و مذهبی باشد و اهمیت دارد در زمینه های مختلف ملی فکر کنیم و اینکه در سیل ابتدای سال همه ظرفیت سپاه را پای کار خدمت به مردم آوردیم هم بر اساس همین نگاه است  که به آن افتخار می کنیم.

فرمانده سپاه نینوا افزود: عشق شما مردم به حاج قاسم بر اساس اخلاص در عمل و بی ریایی او بوده است و اینکه امام خامنه ای (مدظله العالی) در وصف شهید سلیمانی فرمودند " ریا در هیچ یک از اعمال حاج قاسم نبود " یک حقیقت است و من خاطرم هست در سنگر دفاع مقدس از گریه و ناله حاج قاسم بیدار می شدیم و نماز صبح میخواندیم.

ارشد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در استان گفت : اینکه به حاج قاسم می گویند سردار دلها به خاطر این است که او بر انسان ها حاکم نبود و فقط بر نیروی انسانی فرماندهی نمی کرد ؛ او به این دلیل سردار دلها نامیده شده که بر قلوب حاکم بود.

معروفی ادامه داد : شهید سلیمانی را بر اساس ولایتمداری بی بدیلش مالک اشتر می نامند و ولی امر مسلمین وقتی حاج قاسم را یک انقلابی به تمام معنا می دانند بر اساس اطلاع است.

فرمانده سپاه نینوا بیان داشت : شهید سلیمانی را بر اساس ولایتمداری بی بدیلش مالک اشتر می نامند و ولی امر مسلمین وقتی حاج قاسم را یک انقلابی به تمام معنا می دانند بر اساس علم است.

وی گفت: قبلا یکبار دیگر هم در یادواره شهدایی گفته بودم کسانی که در برخی مقاطع دچار تردید شده اند دست شان در دست امام شان نیست.

یار دیرین شهید سلیمانی خاطر نشان کرد : مردم ایران استثنایی ترین امت اسلامی  در طول تاریخ اند و این موضوع را در مسائل مختلف از جمله همین آیین تشییع پیکر شهید سلیمانی به چشم دیدیم.

همرزم سپهبد شهید سلیمانی در پایان گفت: دشمن با حماقت خود در به شهادت رساندن شهید سلیمانی زوال و نابودی خود را تسریع کرد و شهادت حاج قاسم شروع کار جبهه اسلام و غروب دشمنان در منطقه است.

  23 دی 1398
بخش : استانها / شمالی / گلستان
کد خبر: 75103
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

مخابرات صیدنیوز