استاندار گلستان در مراسم افتتاحیه دومین دوره مسابقات بین‌المللی کشتی سنتی گورش:
نخستین دوره مسابقات آسیایی کشتی گورش به میزبانی گنبدکاووس برگزار می شود

استاندار گلستان اظهار کرد: تلاش داریم تا نخستین دوره مسابقات آسیایی کشتی سنتی گورش را در ایام دهه فجر سال آینده به میزبانی شهرستان گنبدکاووس برگزار کنیم.

به گزارش ساجد خبر، دکتر هادی حق شناس عصر امروز پنجشنبه ۲۶ دی در مراسم افتتاحیه دومین دوره مسابقات بین‌المللی کشتی سنتی گورش در گنبدکاووس یادواره سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی، با بیان اینکه این دوره از مسابقات، هشتمین رخداد ورزشی بین‌المللی است که از سال گذشته تا الان به میزبانی این استان برگزار می‌شود، گفت: دومین دوره مسابقات بین‌ المللی کشتی سنتی گورش نخستین رویداد ورزشی بین‌المللی است که به میزبانی گنبدکاووس برگزار می‌شود.
وی افزود: نام گنبدکاووس در ورزش کشور و جهان با رشته‌های چون سوارکاری، والیبال و فوتبال و ورزشکارانی همچون فرهاد قائمی و سردار آزمون می‌درخشد و امیدواریم با کسب میزبانی مسابقات بین‌المللی و آسیایی، نام این شهرستان پرآوازه‌تر شود.
دکتر حق‌شناس اضافه کرد: درصورت  کسب میزبانی مسابقات آسیایی کشتی گورش برای گنبدکاووس، همه امکانات مورد نیاز برگزاری این رخداد بزرگ ورزشی را که مورد توجه و علاقه ویژه ترکمن‌ها است، در این شهرستان فراهم خواهیم کرد.
رییس فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی و محلی کشور  نیز در این مراسم گفت: برگزاری دومین دوره مسابقات بین المللی کشتی سنتی گورش در گنبدکاووس فرصت مغتنمی برای معرفی فرهنگ قوم ترکمن است.
غلامرضا جعفری اظهار کرد: قوم ترکمن یکی از مواهب فرهنگی ارزشمند ملت ایران است و برگزاری مسابقات بین‌المللی کشتی گورش هم باهدف معرفی فرهنگ این قوم و به یاد سردار دلها حاج قاسم سلیمانی برگزار می‌شود.
وی با یادآوری سیل روزهای نخست امسال دربرخی شهرهای استان گلستان و گنبدکاووس و کمک‌های مردم سراسر ایران به سیل‌زدگان این استان، به سیل اخیر در سیستان و بلوچستان نیز اشاره کرد و گفت: اکنون مردم این استان هم نیازمند کمک‌های مردمی هستند و نباید آنها را فراموش کنیم.
جعفری بابیان اینکه برگزاری مسابقات ورزشی هدف نیست بلکه وسیله ای برای تمرین کرامت و شرافت انسانی است، اضافه کرد که جوایز نقدی پیش‌بینی شده برای نفر اول هر وزن ۵۰۰ دلار، نفر دوم ۳۰۰ دلار و نفرات مشترک سوم و چهارم ۲۰۰ دلار است که معادل ریالی آن به نفرات برتر اهدا می‌شود.

  26 دی 1398
بخش : استانها / شمالی / گلستان
کد خبر: 75136
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

مخابرات صیدنیوز