رئیس سازمان صمت گلستان خبر داد :
تولید روزانه ۱۹۰۰۰ تا ۲۸۰۰۰ لیتر مواد ضدعفونی در استان

https://gol.mimt.gov.ir//parameters/mimt/modules/cdk/upload/content/cu_posts/158/tolooean-moavene%20omoore%20sanaye.JPG

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت گلستان گفت : در حال حاضر روزانه ۱۹۰۰۰ تا ۲۸۰۰۰ لیتر مواد ضدعفونی دست و سطوح در استان تولید می شود .
به گزارش ساجد خبر، حسین طلوعیان در گفتگو با واحد مرکزی خبر صداوسیمای مرکز گلستان گفت : تا قبل از شیوع بیماری کرونا تنها سه واحد صنعتی در استان مواد ضدعفونی تولید می کردند که ظرفیت تولید آنها ۳۰۰۰۰ تن در سال بود و روزانه ۱۵۰۰۰ لیتر از این مواد را تولید می نمودند .
به گفته وی ، با شیوع ویروس کرونا و با تغییر خط تولید تعدادی از واحدهای صنعتی تعداد واحدهای تولیدکننده مواد ضد عفونی کننده به ۱۰ واحد افزایش یافت .
وی افزود : ظرفیت اسمی این واحدها در مجموع ۴۳۰۰۰ تن در سال است و در حال حاضر روزانه ۱۹۰۰۰ تا ۲۸۰۰۰ لیتر مواد ضدعفونی کننده در استان تولید می شود که در صورت رفع مشکل تامین الکل مورد نیاز این واحدها این ظرفیت روزانه تا دو برابر قابل افزایش است .
طلوعیان گفت : هم اکنون ظرفیت و میزان تولید مواد ضدعفونی در استان در سطح خوبی است و پاسخگوی نیاز استان می باشد .
وی ادامه داد : در ابتدای شیوع ویروس کرونا یک واحد تولیدی استان با تغییر خط تولید خود روزانه ۴۰۰۰۰ عدد ماسک تولید می کرد که ظرفیت این واحد هم اکنون به ۱۵۰۰۰۰ عدد ماسک در روز رسیده که این واحد نیز با مشکل مواد اولیه بویژه کش روبرو است که پیگیر رفع این مشکلات هستیم .
وی اضافه کرد : یک واحد تولید ماسک دیگر نیز در استان آماده بهره برداری است که با راه اندازی آن روزانه ۱۵۰۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰۰ عدد ماسک به ظرفیت تولید استان افزوده خواهد شد .

  18 فروردین 1399
بخش : استانها / شمالی / گلستان
کد خبر: 75919
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

مخابرات صیدنیوز