مدیرکل استاندارد گلستان:
انجام 32 بازرسی فنی از صنایع انرژی بر گلستان در سال 98گ

https://img9.irna.ir/old/Image/1397/13970703/83043538/N83043538-72564658.jpg

مدیرکل استاندارد گلستان از انجام 32بازرسی فنی از صنایع انرژی بر استان گلستان در سال 98 خبر داد و گفت: از آنجایی که بخش زیادی از انرژی مورد مصرف در واحدهای تولیدی و صنایع پرمصرف، به دلیل عدم استفاده صحیح از انرژی و عدم به کارگیری تکنولوژی های اثربخش تولیدی است، استانداردهای معیار مصرف انرژی، از سوی سازمان ملی استاندارد ایران، اجباری اعلام شده است.

به گزارش ساجد خبر، محمود فرمانی افزود: به تبع اجباری شدن استاندارد معیار مصرف انرژی، صنایع و واحدهای تولیدی مشمول این استاندارد، ملزم به رعایت استاندارد تدوین شده در این زمینه هستند که این پایبندی به الگوی مصرف، از سوی بازرسان استاندارد مورد نظارت و پایش مستمر قرار می گیرد.
دبیر شورای استاندارد گلستان در ادامه گفت: در این راستا، در سال گذشته، 32 بازرسی فنی از صنایع انرژی بر استان گلستان انجام شده است و از جمله این واحدها در استان گلستان که موفق به دریافت گواهی انطباق معیار مصرف انرژی در سال گذشته شده اند، می توان به صنایع اوراق فشرده چوبی، آجر، کنستانتره و آبمیوه، کمپوت و کنسرو، روغن نباتی و صنایع لبنی اشاره کرد.
وی با ذکر این مطلب که برنامه محوله به استاندارد گلستان برای بازرسی از صنایع انرژی بر در سال 98، 22 بازرسی بوده است، افزود: انجام 32 بازرسی در این مدت، عبور از برنامه تکلیفی و تحقق 145 درصدی آن را به دنبال داشته است.
به گفته فرمانی حدود 90 واحد تولیدی گلستان اعم از فعال و غیر فعال، مشمول استاندارد اجباری معیار مصرف انرژی می باشند و باید بازرسی های سالانه از میزان مصرف انرژی آنها انجام شود که این امر توسط شرکت های بازرسی فنی انرژی در استان صورت می گیرد.

  18 فروردین 1399
بخش : استانها / شمالی / گلستان
کد خبر: 75920
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

مخابرات صیدنیوز