استاندار گلستان :
تامین سوخت مورد نیاز کشاورزان زمینه جهش تولید در استان را فراهم می کند

http://www.caspiankhabar.com/content_pic/8599_mid.jpg

استاندار گلستان با اشاره به سطح زیر کشت زراعی استان اظهار کرد :کشاورزان استان در سال گذشته بیش از ۵ میلیون تن انواع محصولات زراعی را تولید کرده و در سالجاری نیز تامین سوخت مورد نیاز کشاورزان زمینه جهش تولید در استان را فراهم می کند.

به گزارش ساجد خبر، دکتر هادی حق شناس امروز سه شنبه ۱۹ فروردین در نخستین جلسه کمیسیون برنامه ریزی, هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان در سال۹۹ ضمن تبریک اعیاد فرخنده شعبانیه تصریح کرد: در سال گذشته سوخت مورد نیاز بخش کشاورزی بیش از ۱۴۰ میلیون لیتر بوده و پیش بینی می شود با توجه به افزایش نزولات آسمانی در سال جاری سوخت مورد نیاز به ۱۷۰ میلیون لیتر برسد که شرکت پخش و پالایش فرآورده های نفتی استان موظف به تامین آن خواهد بود.
وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا و اهمیت تامین مواد غذایی برای کشور گفت: گلستان دارای ۶۵۰ هزار هکتار زمین زیر کشت محصولات کشاورزی است که البته از این میزان در ۱۸۰ هزار هکتار دو بار کشت صورت می گیرد و به لحاظ تولید محصولات کشاورزی در سطح کشور رتبه ششم را دارد و تلاش داریم با توجت به شعار سال که از سوی مقام معظم رهبری به عنوان جهش تولید اعلام شده این جایگاه را ارتقا دهیم.
استاندار گلستان یادآور شد: قریب به ۲۰ هزار دستگاه ماشین آلات کشاورزی نیازمند شماره گذاری است که نیروی انتظامی همکاری لازم را خواهد داشت.
دکتر حق شناس خاطر نشان کرد: با توجه به اهمیت پرندگان شکاری استان و فعالیت قاچاقچیان در این زمینه نیروی انتظامی در محدوده زمانی شکار به یگان حفاظت ادره کل محیط زیست کمک خواهد کرد.
وی افزود:بحران کرونا در تمامی کشورهای جهان وجود دارد و در برخی کشور ها در حالت تبدیل شدن به بحران اقتصادی است که پیامد آن بحران اجتماعی خواهد بود اما خوشبختانه مدیریت صورت گرفته بگونه ای است که علی رغم تمام تحریم های ظالمانه , کمبودها به حداقل رسیده است.
لازم به ذکر است در این جلسه دستگاه های مختلف گزارشی از اقدامات, فعالیت ها, دغدغه ها و تقاضاهای خود ارایه کردند و دستورات لازم اتخاذ گردید.

  19 فروردین 1399
بخش : استانها / شمالی / گلستان
کد خبر: 75938
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

مخابرات صیدنیوز