مدیر کل اوقاف و امورخیریه استان گلستان:
وقف در خدمت کارآفرینی و اشتغال در گلستان / از کارآفرینی برای جوانان تا اشتغال زنان سرپرست خانوار

https://cdn.yjc.ir/files/fa/news/1399/7/25/12767540_165.jpg

مدیر کل اوقاف و امورخیریه گلستان خبر داد: زمین‌های کشاورزی وقفی برای کارآفرینی در اختیار جوانان قرار می‌گیرد.

به گزارش ساجد خبر، حجت الاسلام روح الله سلیمانی فرد، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گلستان گفت: هشت هزار و ۴۰۰ موقوفه با کاربری کشاورزی در استان گلستان داریم که بیش از ۶ هزار هکتار عرصه باغی و زراعی را شامل می‌شود.


حجت الاسلام سلیمانی فرد افزود:این اراضی در قالب تفاهم نامه‌ای که با جهاد دانشگاهی استان امضا کرده ایم و بر اساس نیات واقفان برای کارآفرینی در اختیار جوانان قرار می‌گیرد.


سلیمانی فرد با بیان اینکه یکی از مصادیق اقتصاد مقاومتی وقف است، افزود: همچنین در تلاش هستیم با تفاهم نامه‌ای که با استانداری منعقد شده بسیاری از اماکن موقوفات به کارگاه‌های اشتغال برای بانوان سرپرست خانوار تبدیل شود.


مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گلستان بابیان اینکه نیاز به توسعه متوازن در حوزه وقف داریم، بیان کرد: بیش از ۳۰ طرح در بافت تاریخی گرگان به منظور احیای موقوفات از تکایا و حسینیه‌ها  با اعتبار ۱۲ میلیارد تومان اجرا شده است.


حجت الاسلام سلیمانی فرد بابیان اینکه ۷۸ درصد از موقوفات و ۳۳ درصد از اماکن مذهبی استان گلستان پس از پیروزی انقلاب اسلامی وقف شده است، افزود: مردم ما در عرصه ایثارگری و وقف پیشگام هستند.


او گفت: وقف در عرصه‌های مختلف اقتصادی، سلامتی و بهداشت گام برداشته و رویکرد جدی اوقاف تسهیلگری نسبت به مستأجران است گفت: با اداره کل پست و اداره کل فناوری استانداری گلستان تفاهم نامه‌ای منعقد کرده ایم تا در ۴۰ دفتر پیشخوان دولت و دفاتر پست با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی از طریق فضای مجازی و این اماکن، خدمات به مستأجران اوقاف ارائه شود.

  25 مهر 1399
بخش : استانها / شمالی / گلستان
کد خبر: 78000
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

مخابرات صیدنیوز