هم استانی ها برای طرح دعاوی حقوقی جدید که ضروری نیست فعلا مراجعه نکنند

هم استانی ها برای طرح دعاوی حقوقی جدید که ضروری نیست فعلا  مراجعه نکنند

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: قوه قضائیه بخشنامه ای را به سراسر کشور صادر کرده است و در استان براساس این دستورالعمل، برای اجرای محدودیت های کرونایی اقدام می کنیم.

به گزارش ساجد خبر، هادی هاشمیان افزود: بر اساس این بخشنامه هم استانی ها فعلا در مدت دو هفته ای محدودیت های کرونایی برای ثبت دعاوی حقوقی جدید غیرضروری به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی مراجعه نکنند .

هاشمیان ادامه داد: ورود به دادگستری ها، دادسراها و شوراهای حل اختلاف هم با رعایت دستورالعمل های بهداشتی امکان پذیر است .

هاشمیان گفت: افرادی هم که وقت رسیدگی به پرونده های آنان در دو هفته اول آذر است، تنها در صورتی که حضورشان ضروری است به شعب مراجعه کنند و در غیر این صورت درخواست ها و دفاعیات خود را در قالب لوایح به دادگاه ارائه کنند.

هادی هاشمیان به دیگر راهکارهای  دادگستری برای پیگیری امور قضایی بدون مراجعه حضوری در ایام کرونا هم اشاره کرد و گفت:  ارسال کتبی درخواست ها ،  پیامک درخواست ها به شماره  ۰۹۱۱۱۷۵۶۱۱۴  و تماس با شماره های  ۳۲۱۳۱۸۱۳  و ۱۵۸۰ از روش هایی است که هم استانی ها در این ایام می توانند بدون خروج از منزل درخواست های خود را مطرح کنند .

این مقام ارشد قضایی  گلستان به راه اندازی اتاق های دادرسی الکترونیک در همه حوزه های قضایی استان هم اشاره کرد و گفت: با راه اندازی این اتاق ها ، محکومین از طریق ارتباط تصویری از داخل زندان در دادگاه شرکت می کنند .

هادی هاشمیان از تشکیل پرونده قضایی برای کسانی که دستورالعمل های بهداشتی را نادیده بگیرند  هم خبر داد و گفت: با اعلام بهداشت در شهرهای مختلف استان برای کسانی که دستورالعمل های بهداشتی را نادیده گرفتند به اتهام تهدید علیه بهداشت عمومی پرونده تشکیل شده است .

  2 آذر 1399
بخش : گلستان / قضاییه
کد خبر: 78387
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تریل مخابرات صیدنیوز