کاهش نسبی شیوع کرونا در گلستان / وضعیت همچنان شکننده است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: میزان ابتلا به کرونا در گلستان کاهشی شده اما وضعیت همچنان شکننده است.

به گزارش ساجد خبر، دکتر فاضل رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان در ستاد استانی پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا ۱۳ دی ماه در استانداری گلستان برگزار شد گفت: استان در حال حاضر در وضعیت هشدار از لحاظ شیوع کرونا، است، شهرستان‌های گرگان، کردکوی، بندرترکمن. بندرگز در وضعیت هشدار و مابقی شهرستان‌های استان در وضعیت زرد از لحاظ شیوع کرونا هستند.

او در این جلسه ضمن گرامیداشت اولین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی و همرزمان شهیدش، گفت: از زمان اجرای محدودیت‌های کرونایی در سطح استان و همکاری صنوف و مردم، روند ابتلا و بستری کووید ۱۹در استان گلستان رو به کاهش است که انشالله با تداوم این روند، شرایط بهتری را در استان خواهیم داشت.
 
او گفت: در حال حاضر ۴۵۰ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری اند، که این عدد نسبت به هفته قبل با کاهش مواجه شده است، از این تعداد ۹۳ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه و ۳۸ بیمار به دستگاه ونتیلاتور متصل اند.

به گفته او متاسفانه طی ۲۴ ساعت گذشته ۸ فوتی بر اثر کرونا در گلستان ثبت شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان افزود: در پایان از مردم می‌خواهم با توجه به سرد شدن هوا و افزایش عفونت‌های تنفسی توجه جدی به تهویه مناسب منزل و محل کار داشته باشند.

  13 دی 1399
بخش : گلستان / سلامت
کد خبر: 79397
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

مخابرات صیدنیوز