بارش برف و باران در گلستان/امکان اختلال در تردد جاده‌ای

مدیرکل هواشناسی گلستان از تقویت سامانه بارشی در استان خبرداد و گفت: فعالیت این سامانه تا روز سه شنبه ادامه دارد.

به گزارش ساجدخبر، نوربخش داداشی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارکرد: بر اساس الگوهای هواشناسی از روز گذشته (یکشنبه) سامانه سرد و بارشی به استان نفوذ کرده که اثرات آن در نواحی مختلف استان به ویژه نواحی غربی به صورت بارش پراکنده باران بوده است.

مدیرکل هواشناسی گلستان افزود: از امروز سامانه بارشی تقویت شده و به تدریج شاهد بارندگی، در ارتفاعات ریزش برف، کاهش ۶ الی هشت درجه ای دما، وزش باد نسبتاً شدید و پدیده مه خواهیم بود.

داداشی بیان کرد: این سامانه در نواحی کوهپایه‌ای و کوهستانی بارش‌های موثرتری را نسبت به سایر نواحی استان ایجاد می کند بنابراین به هم استانی ها توصیه می‌کنیم در تردد جاده ای احتیاط کنند.

وی اضافه کرد: به دلیل کاهش دما خطر یخ زدگی محصولات باغی و زراعی وجود دارد لذا کشاورزان و باغداران تمهیدات لازم را انجام دهند.

مدیرکل هواشناسی گلستان گفت: از امروز تا ظهر سه شنبه دریا مواج خواهد بود و ارتفاع امواج به یک و نیم متر می‌رسد لذا کاربران دریایی در مدت فعالیت این سامانه از رفتن به دریا خودداری کنند.

داداشی بیان کرد: با عبور این سامانه بارشی از سه شنبه تا آخر هفته جوی پایدار در استان پیش‌بینی می‌شود.

  15 دی 1399
بخش : گلستان / آب و هوا
کد خبر: 79411
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

مخابرات صیدنیوز