رونق تولید در واحد‌های تعطیل گلستان با حمایت دستگاه قضا / کارخانه تعطیل پارسال، امسال در مسیر صادرات

کارخانه‌ای که تا پارسال تعطیل بود این روز‌ها با رونق تولید و افزایش خط‌ های تولید، برای صادرات خیز برداشته است.

به گزارش ساجدخبر؛ به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان از گرگان،  هادی هاشمیان رئیس کل دادگستری گلستان گفت: کارخانه لبنیات مینودشت پارسال پس از دو سال و نیم تعطیلی با تلاش ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری، دوباره به چرخه تولید برگشت.

 هاشمیان افزود: این کارخانه با ۵۰ کارگر، تولید را شروع کرد و امروز با افزایش خطوط تولید، تعداد نیروی کار خود را به ۱۲۰ نفر رسانده است.

او ادامه داد: تعداد خطوط تولید این کارخانه امروز از ۷ خط به ۱۰ خط افزایش یافت و به این ترتیب بستر برای افزایش تولید و صادرات محصولات این کارخانه فراهم شد.
هاشمیان در جلسه‌ای که برای رفع موانع و مشکلات این واحد تولیدی در محل کارخانه برگزار شد، گفت: بر اساس اظهارات، مسئولان این کارخانه برای صادرات محصولات خود یکسری مشکلات دارند که دادستان مینودشت را مکلف کردیم از امروز با همکاری فرمانداری و دستگاه‌های اجرایی این مشکل را  رفع و مسیر صادرات محصولات این کارخانه را هموار کنند.

او در ادامه بار دیگر از بانک‌ها خواست از تملک واحد‌های تولیدی به ازای بدهی خودداری کنند، زیرا با تملک واحد‌های تولیدی، اول از همه بانک ضرر می‌کند و امکان وصول بدهی از کارخانه تعطیل برای آنان سخت می‌شود.

رئیس کل دادگستری گلستان با اشاره به اعلام رئیس قوه قضاییه درباره ممنوعیت دریافت سود‌های غیرقانونی از سوی بانک‌ها هم گفت: از این پس برای بانک‌هایی که بر خلاف دستورالعمل‌های بانک مرکزی سود‌های نامتعارف دریافت می‌کنند پرونده تشکیل می‌شود.

او با بیان این که امسال شش واحد تولیدی تعطیل، با تلاش ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری استان به تولید بازگشته اند، گفت: در ستاد اقتصاد مقاومتی استان منتظر مراجعه تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی برای طرح مشکلاتشان نمی‌مانیم و با بازدید میدانی از شهرک‌های صنعتی و واحد‌های تولیدی مشکلات را از نزدیک بررسی و برای رفع آن با کمک دستگاه‌های اجرایی تلاش می‌کنیم.

حسینی مدیر عامل این کارخانه نیز گفت: در یکسال گذشته حدود ۵۰ میلیارد تومان محصول شامل انواع سس‌ها، پنیر و کره تولید و به بازار عرضه کرده ایم و پس از رفع برخی موانع با کمک دستگاه قضایی، صادرات محصولات این واحد تولیدی را آغاز می‌کنیم.

 

  24 دی 1399
بخش : استانها / شمالی / گلستان
کد خبر: 79523
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تریل مخابرات صیدنیوز