۸۰ درصد تخلفات فضای مجازی گلستان در اینستاگرام رخ می دهد

رییس پلیس فتا فرمانده انتظامی گلستان گفت که ۲۶ درصد جرایم فضای مجازی توسط زنان انجام می‌شود که ۵ درصد مجموع این متخلفان مجازی کمتر از ۱۷ سال دارند و ۸۰ درصد آن در اینستاگرام رخ می دهد.

به گزارش ساجدخبر، به نقل از گلستان ما، سرهنگ ابراهیم پَرسا در گفتگو با خبرنگاران، اظهار داشت: افراد با سن بالای ۲۶ سال با ۶۷ درصد و جوانان ۱۸ تا ۲۵ ساله با ۲۸ درصد، دیگر مجرمان دستگیر شده فضای مجازی گلستان هستند.

وی با اشاره به این که ۸۰ درصد تخلفات فضای مجازی مربوط به اینستاگرام است؛ گفت:  میزان کل پرونده‌های جرائم فضای مجازی تشکیل شده در گلستان از ابتدای امسال تاکنون ۲۵.۴۱ درصد کمتر از پارسال است.

پرسا بیان کرد: امسال ۹۴.۷ درصد جرایم رخ داده در فضای مجازی گلستان کشف شد که هتک حیثیت، جرائم علیه افراد و تهدید و مزاحمت اینترنتی در صدر این جرایم بود.

وی یادآور شد: کسب منافع مالی، کنجکاوی، احساس گمنامی در فضای مجازی، راحتی ارتکاب جرم، انتقام‌جویی و آشنا نبودن با مصادیق جرایم مهم‌ترین انگیزه افراد از ارتکاب جرم در فضای مجازی است.

وی در خصوص فعالیت سایت‌های شرط‌بندی نیز گفت: فعالیت در حوزه قمار در گلستان رو به افزایش است و عده‌ای با رویای سرمایه‌دار شدن در این بخش در حال فعالیت هستند.

رییس پلیس فتا گلستان بدون ارائه آمار ادامه داد: پلیس تاکنون با چند گرداننده این سایت‌ها و کاربرانی که در این بخش فعالیت می کنند برخورد قانونی کرده و این روند را همچنان نیز ادامه خواهد داد.

 

  24 دی 1399
بخش : استانها / شمالی / گلستان
کد خبر: 79537
تگ ها :

sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تریل مخابرات صیدنیوز