مرگ پرندگان مهاجر در سواحل گلستان مشاهده شد/۹۰۰ لاشه پرنده مهاجر اسیر بوتولیسم

رئیس اداره نظارت بر حیات وحش محیط زیست گلستان گفت: حدود ۹۰۰ قطعه لاشه پرنده مهاجر در محدوده آب های استان کشف شد و از مردم می خواهیم به هیچ وجه به آنها دست نزنند.

به گزارش ساجد خبر؛ بعد مرگ مشکوک پرندگان مهاجر ئر تالاب میانکاله و خلیج گرگان ، تلفات  این مهمانان در سواحل گلستان گزارش شده است.

در سال گذشته هم  شاهد مرگ و میر نزدیک به ۵۰ هزار پرنده مهاجر در استان گلستان اما این رقم تنها طی۲۰ روز گذشته، مجموع تلفات پرندگان مهاجر جمع‌آوری شده، به عدد ۹ هزار و ۸۴۷ قطعه رسیده است.

بوتولیسم  دلیل اصلی مرگ این پرندگان مهاجر از سوی دامپزشکی عنوان شده است.

رئیس اداره نظارت بر حیات وحش محیط زیست گلستان در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: در چندهفته گذشته شاهد تلفات پرندگان آبزی مهاجر در سواحل بندرگز و بندرترکمن هستیم که تا روز گذشته لاشه ۸۹۳ پرنده مهاجر از محدوده اسکله بندرگز تا پرورش ماهی خاویاری کشف شده است.

محمود شکیبا افزود: گونه های لاشه ها را شامل چنگر بوده و کشیم، انواع اردک، خوتکا، فلامینگو، حواصیل و غیره است.

وی از جمع آوری لاشه ها توسط کارشناسان دامپزشکی و محیط بانان خبرداد و گفت: پس از جمع آوری این لاشه ها تعدادی برای آزمایش و تشخیص بیماری ارسال می شود و مابقی به صورت کاملا بهداشتی  در لایه‌های عمیق خاک دفن می شوند.

شکیبا تاکید کرد: از مردم می خواهیم به لاشه پرندگان نزدیک نشده و از دست زدن به آن خودداری کنند.

گفتنی است؛ در استان گلستان سالانه ۳۰۰ هزار پرنده مهاجر به استان گلستان وارد می شوند.

 

  1 اسفند 1399
بخش : استانها / شمالی / گلستان
کد خبر: 80426
تگ ها :

sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

مخابرات صیدنیوز