بارندگی در همه شهرهای گلستان کاهش یافت

مدیرکل هواشناسی گلستان از کاهش ۶۴ درصدی بارش باران بهمن ماه نسبت به دوره بلند مدت آماری و کاهش ۴۳ درصدی بارندگی از ابتدای سال زراعی تاکنون در استان خبر داد.

به گزارش ساجدخبر؛ نوربخش داداشی در تحلیل وضعیت بارش استان در بهمن ماه و سال زراعی جاری ظهارکرد: میانگین بارش استان از ابتدای سال آبی زراعی تا اول اسفند ماه (اول مهرماه تاکنون)  ۱۳۱.۴ میلی متر بوده که ۴۳ درصد نسبت به دوره بلندمدت آماری کاهش و نسبت به سال گذشته در همین مدت هم ۲۸ درصد کاهش را نشان می دهد.

وی افزود: در بهمن ۹۹ میانگین بارش ایستگاه های استان ۲۶.۲ میلی متر بوده به طوری که ۶۴ درصد نسبت به متوسط این ماه کاهش بارش رخ داده و این کاهش در همه نقاط استان بوده است.

مدیرکل هواشناسی گلستان اضافه کرد: بیشترین مقدار بارش در بین ایستگاه های استان در بهمن ماه در هاشم آباد گرگان به میزان ۳۶.۱ میلیمتر و کمترین بارش مربوط به اینچه برون به میزان ۱۳.۷ میلیمتر گزارش شده است.

داداشی گفت: در بهمن ماه ۹۹ متوسط دمای استان ۱۰.۱ درجه سانتیگراد بوده به طوری که ۳.۲ درجه نسبت به متوسط بهمن ماه افزایش داشته است و حداکثر دمای ثبت شده ۳۰.۱ درجه سانتیگراد در گنبدکاووس و حداقل دمای ثبت شده ۵.۰- درجه سانتیگراد در مراوه تپه بوده است.

 

  4 اسفند 1399
بخش : استانها / شمالی / گلستان
کد خبر: 80501
تگ ها :

sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

مخابرات صیدنیوز