کمیسیون بهداشت مجلس عملکردهای اخیر سازمان نظام پزشکی را رصد کند

نماینده گرگان در مجلس از کمیسیون بهداشت خواست عملکردهای اخیر سازمان نظام پزشکی را رصد کند زیرا برخی از اقدامات صورت گرفته در آنجا مخالف سیاست‌های ستاد ملی مقابله با کروناست.

به گزارش ساجدخبر؛ غلامرضا منتظری نماینده مردم گرگان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس درباره اقدامات صورت گرفته در سازمان نظام پزشکی اظهار داشت: برای آنکه از این اقدامات رمزگشایی کنیم باید چتر نظارتی مجلس تقویت شود؛ کمیسیون بهداشت کمیسیون تخصصی مرتبط با سازمان نظام پزشکی است و طبق قانون مؤظف به اعمال نظارت بر این سازمان است ضمن اینکه کمیسیون اجتماعی هم در این زمینه وظایفی را برعهده دارد.

وی افزود: بایستی مدیران ارشد سازمان نظام پزشکی در مجلس حاضر شده و پاسخگوی عملکردشان باشند ضمن اینکه درباره اقدامات سیاسی صورت گرفته در این سازمان هم به نمایندگان توضیح دهند و بگویند چرا از بودجه این سازمان در مسیر اصلی خود استفاده نمی‌شود.

نماینده گرگان در مجلس اظهار داشت: وظیفه مجلس است که بر عملکرد سازمان‌ها و ارگان‌ها و نهادهایی که از بودجه دولتی استفاده می‌کنند نظارت کنند و اگر نمایندگان از این ظرفیت قانونی استفاده نکنند کم‌کم ضریب انحرافات در حوزه‌های مختلفی فرهنگی، سیاسی و اجتماعی افزایش پیدا می‌کند.

منتظری خاطرنشان کرد: طبق وظیفه نظارتی کمیسیون بهداشت بایستی عملکرد سازمان نظام پزشکی مورد رصد قرار گیرد.

وی افزود:‌ با توجه به نقشی که ستاد ملی کرونا دارد بایستی از تصمیمات شخصی، انفرادی و سلیقه‌ای و جزیره‌ای به شدت پرهیز کنیم و همگان مؤظفند این موضوع را رعایت کنند.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس تأکید کرد: خطوط کلی درمان توسط مقام معظم رهبری در شرایط کرونایی کشور تعریف شده است و همین موضوع بایستی فصل‌الخطاب باشد؛ اگر قرار است در حوزه خرید واکسن اقدامی صورت گیرد نبایستی از این اصول تعریف شده خارج شد و اگر غیر از این باشد امکان مدیریت کشور وجود ندارد.

 

  5 اسفند 1399
بخش : استانها / شمالی / گلستان
کد خبر: 80536
تگ ها :

sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

مخابرات صیدنیوز