اعتکاف رجبیه در استان گلستان برگزار نمی‌شود

مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان گفت: طبق تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا، مراسم اعتکاف رجبیه امسال در گلستان برگزار نمی‌شود.

به گزارش ساجدخبر؛ به نقل از مهر، حجت الاسلام نورالله ولی نژاد شامگاه دوشنبه در گفتگوی خبری ضمن تبریک فرارسیدن ماه رجب، اظهارکرد: همه ساله در ۱۳ ماه رجب به مدت سه شبانه روز مراسم اعتکاف در مساجد گلستان برگزار می‌شد اما امسال به دلیل شیوع کرونا امکان برگزاری مراسم وجود ندارد.

وی افزود: اما این به معنای آن نیست که مردم برنامه های معنوی خود را تعطیل کنند آنها می‌توانند برنامه‌های معنوی ایام رجب را در زندگی شخصی خود انجام دهند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان تأکید کرد: برای کاهش سرعت شیوع ویروس کرونا همه راه‌های ممکن باید انجام شود که یکی از این راه ها پرهیز از تجمعات است.

ولی نژاد اضافه کرد: مردم در ایام ماه رجب می توانند بسته های معیشتی به اندازه وسع خود تهیه کرده و آن را در اختیار نیازمندان قرار دهند.

وی افزود: این ماه سرشار از فضیلت بوده و به تعبیری ماه خدا است و در روایات بیان شده که اگر کسی فضائل ماه رجب را درک نکند، نمی تواند فضیلت ماه شعبان و رمضان را درک کند.

ولی نژاد با بیان اینکه این ماه، شروعی برای فصل نیایش است، گفت که در این ماه رجب به دعا و نماز و نوافل و روزه مستحبی بسیار سفارش شده است.

  5 اسفند 1399
بخش : گلستان / فرهنگی
کد خبر: 80537
تگ ها :

sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

مخابرات تریل صیدنیوز