گلستان سفیدپوش می شود

رئیس گروه هشدار هواشناسی گلستان پیش بینی کرد که در روز چهارشنبه(فردا) ریزش برف علاوه بر مناطق کوهستانی و کوهپایه‌ای، به سایر نقاط استان گسترش پیدا کند.

به گزارش ساجدخبر؛ محمود محمدقلی پور در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: از بعدازظهر امروز سه‌شنبه پنجم بهمن‌ماه به‌تدریج سامانه ناپایدار سرد و بارشی وارد استان خواهد شد که پیامد آن افزایش ابر، گاهی وزش باد نسبتاً شدید، مه غلیظ، ریزش برف و باران است.

وی افزود: با ورود این سامانه کاهش دمای هوا تا ۱۲ درجه سلسیوس را در سطح استان خواهیم داشت.

رئیس گروه هشدار هواشناسی گلستان با اشاره به اینکه در اغلب نواحی استان یخبندان را خواهیم داشت، تصریح کرد: در روز چهارشنبه علاوه بر نواحی کوهستانی و کوهپایه‌ای، ریزش برف در سایر نواحی استان نیز گسترش پیدا خواهد کرد.

محمدقلی پور با بیان اینکه در نواحی کوهستانی با توجه به وزش باد و ریزش برف، احتمال کولاک وجود دارد، گفت: طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه اختلال در تردد از جاده‌های کوهستانی دور از انتظار نخواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: از روز پنجشنبه به‌ تدریج از فعالیت این سامانه کاسته خواهد شد و بارش‌ها به‌صورت برف ملائم و پراکنده اتفاق خواهد افتاد. به‌طورکلی سامانه از صبح جمعه از فراز استان عبور خواهد کرد.

  5 اسفند 1399
بخش : استانها / شمالی / گلستان
کد خبر: 80544
تگ ها :

sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

مخابرات صیدنیوز