ارسال ۴۴۹ اثر به نخستین جشنواره ملی داستانک قرآن و عترت/ ۳۴ اثر به مرحله نهایی داوری راه یافتند

رعیت از اتمام مرحله اول داوری آثار نخستین جشنواره ملی داستانک قرآن و عترت و راهیابی ۳۴ اثر به مرحله نهایی داوری خبر داد.

به گزارش ساجدخبر؛ «محمد رعیت» به خبرنگار خبرگزاری شبستان در گرگان گفت: پس از اتمام مهلت ارسال آثار و تمدید 5  روزه تا 25 بهمن ماه، 449 اثر از 200 داستان نویس از 27 استان کشور به دبیرخانه نخستین جشنواره ملی داستانک قرآن و عترت ارسال شد.

 

رئیس گروه قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان افزود: پس از داوری اولیه از سوی هیئت داوران، 34 اثر از 28 داستان نویس به مرحله نهایی داوری نخستین جشنواره ملی داستانک قرآن و عترت معرفی راه یافتند.

 

وی ادامه داد: اثر «ربا» ار ابوالحسن اکبری از فارس، «یک» از عطیه محقق از یزد، «طوبا» از نغمه زاهدی از گیلان، «پلاک 10» و «فرصت» از محمد‌حسن مردانی از اصفهان، «هدیه» و «پرستار» ازعزیزالله محمدپور از مازندران، «بنز» از کامران رضایی از کرمانشاه، «قفس آرزوها» و «پیش‌کسوت» از مجتبی موسوی از اصفهان، «بیراهه» و «ماسک» از احمدسوسرائی از گلستان، «زنبورعسل» از علی آهنی، «عملیات» از محسن کلهر از همدان، «پیری و جوانی» از فریده ترقی از هرمزگان، «یک جفت پوتین برای فروش» از سهراب اکبری از قم، و«انتظار» محمودجان قربانی از تهران از جمله آثار راه یافته به مرحله نهایی داوری هستند.

 

رعیت، «ماه ‌گرفتگی» از ریحانه رفیعی از البرز، «شمر» از زینب جویا از تهران، «پرستو» از سیدحسن حسینی‌نژاد از گلستان، «مادرها فراموش نمی‌کنند» و «روزی حلال مرد و زن نمی‌شناسد» از شهین عادلی از زنجان، «دریای کاغذی» از خدیجه بابایی از قم، «قهرمانش» از زینب توقع همدانی از تهران، «نیایش در تنهایی» از ندا صمیمی از تهران، «وقتی که یاد گرفت بگوید بابا» و «اگر دیر رسیده بودی» از هدا حشمتیان از سنقر، «میراث اخلاص» از علی علوی‌مهر از اصفهان، «مادرانه» از سهیلا سپهری  از تهران، «جنگ جنگ با فرمانده» از مهدیه حاجی‌زاده از قزوین، «وسعت عشق» از مرضیه قوهستانی از فارس/خرامه، «بستنی توت ‌فرنگی»از مرضیه پژوهان‌فر از تهران، «به وقت نماز» از رضوان رستم‌زاده از خراسان/مشهد و «بابابزی» از دنیا اسکندر‌زاده از تهران را از دیگر آثار راه یافته به مرحله نهایی برشمرد.

 

وی خاطرنشان کرد: داوری این جشنواره را سه چهره نامدار ادبیات کشور، محمدجواد جزینی، ابراهیم حسن‌بیگی و عبدالصالح پاک به عهده دارند.

 

رعیت افزود: مراسم اختتامیه و تقدیر از برگزیدگان این جشنواره در (20 اسفند) همزمان با مبعث رسول اکرم (صلی الله علیه و آله وسلم) برگزار می شود.

 

نخستین جشنواره ملی داستانک آیات با رویکرد وحدت اسلامی با موضوع مفاهیم و مضامین قرآن و حدیث با رویکرد وحدت اسلامی، داستان‌های قرآنی و عترتی با رویکرد وحدت اسلامی و موضوع ویژه وحدت امت اسلامی از منظر قرآن کریم و پیامبر اعظم(ص) به میزبانی استان گلستان برگزار شده است.

  5 اسفند 1399
بخش : استانها / شمالی / گلستان
کد خبر: 80554
تگ ها :

sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

مخابرات تریل صیدنیوز