بخش چشمگیری از مطالبات موسسه میزان ‌با کمک بانک صادرات پرداخت می‌شود

استاندار خراسان رضوی با تشریح آخرین وضعیت پرونده مؤسسه میزان گفت: قرار شده مسئولان بانک صادرات خبرهای خوشی را در این زمینه به ما بدهند تا بتوانیم بخش چشم‌گیری از مطالبات مؤسسه میزان را پرداخت کنیم.

علیرضا رشیدیان در جمع خبرنگاران،  با اشاره به آخرین وضعیت پرونده مؤسسه میزان اظهار داشت: با پیگیری‌های صورت گرفته از یک میلیون سپرده‌گذار این مؤسسه حدود 6 هزار نفر باقیمانده که رقم مربوط به سپرده‌گذاری‌های آنها 700 میلیارد تومان است.

وی افزود: این رقم با میزان مطالبه مؤسسه میزان از پدیده گره خورده و برای برطرف کردن این مشکل با وزیر اقتصاد، وزیر کشور و رئیس بانک مرکزی جلساتی برگزار شد که این جلسات منجر به برگزاری نشست‌های مختلف با مدیران بانک صادرات شد و شب گذشته نیز جلسه‌ای با معاون بانک صادرات برگزار شد.

استاندار خراسان رضوی گفت: با توجه به اینکه بانک صادرات بانک سهامی عام است نمی‌تواند از وجوه خود مبلغی را پرداخت کند بنابراین نیاز است تا دارایی‌های مؤسسه میزان به نقدینگی تبدیل و مطالبات مردم پرداخت شود.

رشیدیان بیان کرد: قرار شده مسئولان بانک صادرات خبرهای خوشی را در این زمینه به ما بدهند تا بتوانیم بخش چشم‌گیری از مطالبات مؤسسه میزان را پرداخت کنیم.

وی در مورد آخرین اقدامات در ارتباط با مشهد 2017 گفت: در حوزه مسائل عمرانی و رویدادهای فرهنگی اقدامات زیادی صورت گرفته و 52 هفته کاری در همین ارتباط تعریف شده است.

استاندار خراسان رضوی افزود: برای 8 کشور هفته مشهد را تعریف کردیم و برای استان‌ها نیز مناسباتی را در مشهد تعریف نمودیم؛ بحث برند حلال را در حوزه اقتصادی نیز پیگیری کردیم.

  18 آبان 1395
بخش : خراسان رضوی / اقتصاد ایران
کد خبر: 56641
مرجع: قدس
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 1
  • محمدی | 22/08/1395 - 11:06

    چرا مطالبی را در انتقاد از مدیران پرونده میزان دادگستری خراسان که مرتبا درج می کنیم درج نمی نمایید؟این موضع به نفع شمانیست .
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

مخابرات صیدنیوز