توضیحات معاون سیاسی استاندار در پی لغو سخنرانی علی مطهری

اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی گفت: از نظر استانداری مشکلی برای برگزاری مراسم اربعین و سخنرانی دکتر علی مطهری نائب رئیس مجلس شورای اسلامی وجود نداشت.

به گزارش ساجدخبر به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، سید جواد حسینی با بیان این مطلب اظهار کرد: مقرر شده بود این مراسم به منظور عزاداری در اربعین حسینی (ع) توسط یک تشکل مجوز دار، در محیطی مسقف و دانشگاهی با سخنرانی نائب رئیس مجلس شورای اسلامی برگزار شود. 

 

وی با بیان این که از نظر ما هیچ مشکل امنیتی یا سیاسی و اجتماعی  برای برگزاری این مراسم وجود نداشت،  افزود: برگزار کنندگان مراسم حتی مکان اولیه مراسم (تالار ابن هیثم دانشگاه فرهنگیان) را نیز به دلیل این که در محوطه ی آن، مجلس بزرگداشت شهدای گمنام برگزار می‌شد؛ به تالار رازی دانشگاه علوم پزشکی مشهد انتقال داده و اطلاع رسانی کردند.  

 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی ادامه داد: علی رغم این تدابیر، مقارن ساعت سه عصر روز شنبه 29 آبان ماه، از سوی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان، لغو مراسم در آن مکان، به فرماندهی انتظامی ابلاغ شد.

 

حسینی خاطر نشان کرد: شخصا در تماس با نیروی انتظامی و دستگاه‌های امنیتی، موضوع را پیگیری کردم که آن ها نیز برگزاری مراسم را بدون پیش بینی یا برآورد احتمال تخلف یا مشکل اعلام کردند و بر همین اساس، کتبا به دادستان اعلام شد که برگزاری این مراسم مشکلی ندارد و لغو آن آثار سوء سیاسی و اجتماعی به دنبال خواهد داشت که متاسفانه برغم تماس های مکرر از سوی ایشان پاسخی دریافت نکردیم. 

 

وی تصریح کرد: از ان جا که ابلاغیه ی دادستان لغو مراسم در مکان تالار رازی را تاکید داشت و توضیحی ارائه نشده بود؛ استنباط برگزار کنندگان این بود که از نظر مقام قضایی مکان برگزاری مراسم مشکل دارد؛ لذا مکان جدید و مسقفی را پیش بینی کردند. 

 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی اظهار کرد: اما ساعت 9 صبح روز اربعین  مصادف با 30 آبان ماه و مقارن با زمان برگزاری مراسم، با دستور دادستان، این مکان پلمپ شد.

 

حسینی تاکید کرد: استاندار خراسان رضوی تلاش‌های گسترده ای را برای حل این مشکل با مقامات ملی، روسای دو قوه مقننه و قضائیه و نیز دادستان کل کشور صورت داد.

 

وی ادامه داد: حتی امروز ( سی ام آبان ماه) رسما مکاتبه ای از سوی استاندار خراسان رضوی با مقامات قضایی استان مبنی بر تمهید لازم و عدم احتمال بروز تخلف خاص برای برگزاری مراسم اربعین و سخنرانی دکتر علی مطهری نائب رئیس مجلس شورای اسلامی، شد ولی عملا این مراسم به دلیل عدم تغییر حکم مقام قضایی در موعد مقرر برگزار نشد.  

 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی تاکید کرد: در مجموع مدیریت عالی استان، از مسئولان قضایی انتظار داشت برای موضوعاتی از این دست که دارای ابعاد سیاسی و اجتماعی است و حتی می تواند ابعاد سوء استفاده های فرامرزی در داشته باشد؛ با مدیران امنیتی و سیاسی استان، همکاری بیشتری داشته باشند.

 

  1 آذر 1395
بخش : خراسان رضوی / داخلی
کد خبر: 56827
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

ساجدنیوز نسخه اندروید تلگرام ساجدنیوز