مسئول ستاد کل اعزام مبلغین دهه آخر ماه صفر خراسان رضوی: هزار و ۵۰۰ مبلغ کاروان‌های زیارتی در خراسان رضوی را همراهی می‌کردند

مسئول ستاد کل اعزام مبلغین دهه آخر ماه صفر خراسان رضوی گفت: یک هزار و 500 مبلغ کاروان‌های زیارتی در خراسان رضوی را همراهی می‌کردند

به گزارش ساجد خبر، حجت الاسلام ریحانی در گفت‌و‌گو با مشهد پیام در مورد اعزام مبلغین در ماه پایانی صفر اظهار داشت: در ایام دهه آخر صفر شاهد حرکت زائرین پیاده و عاشقان امام رضا(ع) به سمت مشهد هستم؛ معاونت فرهنگی حوزه علمیه خراسان فعال شده و حوزه‌های علمیه خراسان ماموریت خود را بر تبلیغ و ترویج فرهنگ دینی، اسلام ناب و فرهنگ رضوی در فضای شهر مشهد و حوزه علمیه بنا نهاده‌اند.

وی افزود: با این هدف همه دستگاه‌های مرتبط با حوزه‌ها و طلاب با مدیریت مرکز مدیریت حوزه علمیه خراسان بحث اعزام مبلغ و کارهای فرهنگی تبلیغی زائرین پیاده امام رضا(ع) را پیگیری کردند؛ مرکز مدیریت حوزه علمیه خراسان اعزام مبلغان و طلاب را به عهده گرفته است، این حرکت مهم با همکاری آستان قدس رضوی و دفتر تبلیغات اسلامی و بعثه مقام معظم رهبری(دام ظله) تا بحال توانسته افتخاراتی را حاصل آورد.
حجت الاسلام ریحانی با بیان اینکه مبلغینی که در این عملیات به زوار حضرت رضا (علیه السلام) خدمت می‌کنند سه گروه هستند، بیان کرد: مبلغینی که همراه با کاروان‌ها از مبداء هستند و با کاروان برمی‌گردند، مبلغینی که در ایستگاه‌های بین راهی به زوار خدمت می‌کنند و آنجا ثابت هستند و مبلغینی که در مشهد به صورت سیار در مکان اسکان زوار هستند؛ این سه گروه مبلغ در سه شکل به زوار حضرت رضا(ع) خدمات تبلیغی و دینی ارائه می‌کنند.

مسئول ستاد کل اعزام مبلغین دهه آخر ماه صفر گفت: مبلغینی که در میان راه همراه زوار هستند با تبلیغ روحانی و نورانی دین فضای بین راه زوار را منور به نور فرهنگ معارف دینی می‌کنند، این فضا برای تنویر اذهان و روشن کردن زوار مخصوصا جوانان بسیار مفید و موثر است که مطالبی در بین مسیر آهسته و نرم به زوار ارائه می‌شود.
وی اظهار کرد: مبلغینی بین راهی با توجه به استراحت مبلغ همراه زوار وارد عمل می‌شوند و در وقت استراحت به زوار خدمات و پاسخگویی به مسائل شرعیه ارائه می‌دهند و برای آن‌ها حلقه‌های معرفت برگزار می‌کنند و به سئوالات وشبهات زوار پاسخگویی می‌شود.
حجت الاسلام ریحانی خاطر نشان کرد: در مرحله سوم و وصول به مقصد، روحانیون برای ادامه پاسخگویی به سئوالات ایجاد شده در ذهن زوار و احکام در محل اسکان آن‌ها حاضر می‌شوند و مطالبی که شاید حاصل تبلیغ بین راه باشد را پاسخگویی می‌کنند.
حجت الاسلام ریحانی تصریح کرد: وضعیت مبلغین در شهر مشهد و محل اسکان زوار به این صورت است که مدارس، حوزه‌های علمیه، مدیران و اساتید مدارس از سطوح مختلف حضور پیدا می‌کنند و در محل اسکان زوار به تبلیغ معارف و سخنرانی و برگزاری حلقه‌های معرفت و نماز می‌پردازند در خلال این جلسات و حضور طلاب جهادی در محل اسکان زوار طلاب جوان برای سال‌های بعد و خدمت به زوار آموزش می‌بینند و با نحوه خدمت و ارائه به زوار آشنا می‌شوند.

مسئول ستاد کل اعزام مبلغین دهه آخر ماه صفر گفت: در کنار قدم‌های آسمانی زائرین حضرت رضا علیه السلام عده‌ای از طلاب همراه مردم به عنوان زائر پیاده حرکت کرده‌اند که جمعیتی بالغ بر ۶۰۰ طلبه از مناطق مختلف از جمله گناباد، تربت جام، تربت حیدریه و سایر شهرستان‌ها هستند و اساتید خاص و خوبی را ویژه طلاب تدارک دیده‌ایم که برای آن‌ها نیز در بین راه حلقه های معرفت خاص برگزار می‌گردد.

وی افزود: در جمع طلابی که از شهرستان‌های مختلف حضور دارند ۲۵۰ نفر طلبه جدید الورود از حوزه های علمیه خراسان جنوبی که تازه دراین حوزه مشغول به تحصیل شده اند نیز هستند که پا در مسیر نهاده اند و با بیعت با امام هشتم علیهم السلام و حضور در جمع زائرین پیاده حضرت رضا علیه السلام راه به دنبال کسب برکت و نور الهی هستند.

حجت الاسلام ریحانی تصریح کرد: تعداد مبلغین اعزامی برای ایستگاه های بین راهی تا بحال ۶۰۰ نفر بوده است که همراه کاروان ها حضور دارند و آنها را مشایعت می‌کنند در بخش دیگر ۴۰۰ مبلغ در ایستگاه‌های بین راه حضور دارند و حدود ۵۰۰ نفر مبلغ هم در داخل شهر مستقر هستند و این آمار هنوز دقیق نیست و رو به افزایش است برخی از مبلغنی هنوز حکم خود را دریافت نکرده اند ولی در ایستگاه ها خدمت می‌کنند.

  11 آذر 1395
بخش : خراسان رضوی / جامعه
کد خبر: 56966
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

ساجدنیوز نسخه اندروید تلگرام ساجدنیوز