شکارچی حرفه‌ای خودروهای مشهد به دام پلیس افتاد

اخبار حوادث,خبرهای حوادث,جرم و جنایت

سیدخلیل سجادپور- شکارچی حرفه ای خودروها که ۱۲ سال از عمرش را پشت میله های زندان سپری کرده و آخرین بار شش ماه قبل از زندان آزاد شده بود، در حالی به دام نیروهای کلانتری الهیه مشهد افتاد که بررسی های مقدماتی و اموال کشف شده از وی نشان می دهد راز سرقت های زیادی از اموال داخل خودروها فاش خواهد شد.

 

اخبار حوادث,خبرهای حوادث,جرم و جنایت

 

معاون دادستان عمومی و انقلاب مشهد روز گذشته در حالی که دستورات ویژه ای برای پیگیری پرونده این سارق حرفه ای و کشف سرقت های احتمالی دیگر وی صادر می کرد، به تشریح ماجرای دستگیری این متهم پرداخت و در گفت و گویی اختصاصی به خراسان گفت: در پی افزایش سرقت های خرد و به ویژه سرقت باتری واموال داخل خودرو، دستورات ویژه ای برای دستگیری عامل یا عاملان این سرقت ها به نیروهای انتظامی صادر شد تا آن ها با به کارگیری همه امکانات موجود و همچنین ایجاد گشت های محسوس و نامحسوس در حوزه های استحفاظی به ردیابی و شناسایی عوامل این گونه سرقت ها بپردازند.

 

قاضی سیدهادی شریعت یار افزود: در همین زمینه گروه های تخصصی از نیروهای انتظامی وارد عمل شدند و تلاش گسترده ای را آغاز کردند. این مقام قضایی تصریح کرد: در حالی که گروه ویژه کلانتری الهیه مشهد از ظرفیت پلیس های افتخاری نیز برای کنترل حوزه استحفاظی استفاده کرده بودند، ظهر روز گذشته به یک دستگاه پراید در اطراف یکی از دانشگاه های غیرانتفاعی در خیابان صمدیه مشکوک شدند که به طور غیرمتعارف مقابل یک خودروی پراید دیگر متوقف شده بود.

 

قاضی شریعت یار اضافه کرد: بررسی های نامحسوس نیروهای گشت کلانتری نشان می داد که کاپوت یکی از خودروها بالاست و جوانی که هراسان اطرافش را می پایید در کنار خودروها رفتار مشکوکی دارد. آن جوان در یک لحظه با دیدن ماموران انتظامی، خودرو را رها کرد و از محل گریخت. سرپرست مجتمع قضایی شهید کامیاب مشهد خاطرنشان کرد: نیروهای انتظامی بلافاصله وارد یکی دیگر از خیابان های اطراف شدند و جوان فراری را پس از محاصره دستگیر کردند. این جوان که حدود ۴۰ سال دارد، ابتدا خود را راننده یکی از آژانس های اینترنتی معرفی کرد و مدعی شد که ماموران او را به اشتباه دستگیر کرده اند اما وقتی خودروی پراید وی مورد بازرسی قرار گرفت، رنگ از چهره متهم پرید چرا که یک عدد باتری خودرو به همراه ۲۰ بست فلزی باتری که سیم های آن با تیغ یا انبردست به تازگی بریده شده بود به همراه آچار شاه کلید و همچنین سیم مفتولی مخصوص باز کردن در خودروها از داخل آن کشف و ضبط شد. وی تصریح کرد: در ادامه بازرسی همچنین آلات و ادوات استعمال مواد مخدر، تعدادی گواهی نامه، انواع کارت شناسایی، لوازم و ابزار مخصوص سرقت، کارت های سوخت و ... نیز از جاسازهای خودروی وی به دست آمد که نشان می داد فرد دستگیر شده از خلافکاران حرفه ای است بنابراین متهم ۴۰ ساله که «ر-خ» نام دارد به کلانتری الهیه مشهد انتقال یافت و مورد بازجویی قرار گرفت.

 

قاضی سیدهادی شریعت یار ادامه داد: با توجه به اهمیت موضوع و تعداد زیاد سرقت از داخل خودروها در اطراف دانشگاه های منطقه الهیه، دستور بازرسی منزل و مخفیگاه متهم نیز صادر شد که نیروهای انتظامی به سرپرستی سرهنگ توفیق حاجی زاده (رئیس کلانتری الهیه) با وجود آن که متهم نشانی های اشتباه ارائه می داد با استفاده از شگردهای پلیسی موفق شدند منزل وی را شناسایی و بازرسی کنند که در نتیجه هشت ضبط و پخش خودرو به همراه تعدادی فلش مموری و انواع باندهای بزرگ و کوچک خودرو نیز کشف شد.

 

اخبار حوادث,خبرهای حوادث,جرم و جنایت

 

وی گفت: بررسی های مقدماتی ماموران زبده دایره تجسس کلانتری الهیه بیانگر آن است که متهم ۱۲ سال از عمر خود را با عناوین اتهامی سرقت، مواد مخدر و ... در زندان گذرانده و حدود شش ماه قبل از زندان آزاد شده است.

قاضی شریعت یار با قدردانی از سرهنگ آقابیگی (فرمانده انتظامی مشهد) و سرهنگ حاجی زاده (رئیس کلانتری الهیه) برای انجام عملیات ویژه و تشکیل گروه های تخصصی مبارزه با سرقت تاکید کرد: بازجویی از متهم دستگیر شده برای کشف سرقت های وی و شناسایی دیگر همدستانش همچنان با صدور قرار قانونی ادامه دارد.

  2 آبان 1397
بخش : خراسان رضوی / حوادث
کد خبر: 67322
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

صیدنیوز