توضیحات رییس شورای‌شهر مشهد درباره نامگذاری خیابانی به‌نام استاد شجریان

محمدرضا شجریان,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,شهر و روستا
محمدرضا حیدری در حاشیه پنجاه و هشتمین جلسه علنی شورای‌شهر مشهد درباره حواشی پیرامون نامگذاری یکی از معابر شهری به نام استاد شجریان، اظهارکرد: کمیته‌ای تخصصی در شهرداری مشهد روی موضوع نامگذاری‌ها کار می‌کند و پس از بررسی پیشنهادات در کمیسیون فرهنگی، به صحن علنی شورا آورده می‌شوند.

محمدرضا حیدری با بیان اینکه طبق آیین نامه مصوب شورای‌چهارم شهر مشهد، علاوه بر معابر و میادین و محله‌ها، نامگذاری به ایستگاه‌های آتش‌نشانی، فروشگاه‌های عرضه مستقیم کالا، سالن‌های ورزشی، پارک‌ها و محلات نیز توسعه‌یافته، گفت: هفته گذشته در کمیسیون فرهنگی و اجتماعی اصلاحیه‌ای به این منظور دادیم که فقط نامگذاری‌های محلات، حسب قانون به شورای‌شهر آورده شود.

 

حیدری خاطرنشان کرد: تعدادی از اعضای شورای‌شهر مشهد نیز طرحی را به منظور نامگذاری یکی از خیابان های سطح شهر به نام استاد شجریان ارائه کرده‎اند و بررسی های کارشناسی لازم از سوی کمیسیون فرهنگی در حال اجراست اما حساسیتی در مورد استاد شجریان ایجاد شده که مربوط به وقایع سال ۸۸ است.

 

رئیس شورای‌شهر مشهد گفت: اکنون سوالی مطرح است که چگونه عامل محرک و اصلی حوادث آن سال در کمال امنیت و آرامش از تمام خطوط نظام عبور می‌کند و ارکان کشور و حاکمیت را زیر سوال می‌برد و کسی برای این موضوع فریاد نمی‌زند و سخنی نمی‌گوید ولی استاد شجریان، هنرمند پرآوازه ایرانی که از شهرت جهانی برخوردار بوده و فرزند مشهد و خراسان است، با بی‌انصافی موجب هجمه و تخریب قرار می‌گیرد.

 

حیدری افزود: معتقدیم این رفتارها از اخلاق و انصاف به دور است و اقدامات این‌چنینی، دستاویزی برای سوء‌استفاده خارج‌نشینان عافیت‌طلب و دشمنان کینه‌توز کشور می‌شود. جالب توجه اینکه شبکه افق رسانه ملی نیز اخیرا مستندی برای خدمات ۵۰ سال استاد شجریان پخش کرده که نشان‌دهنده جایگاه والای ایشان و تاثیرگذاری این هنرمند در حفظ هویت ایرانی و انتقال موسیقی سنتی در نیم قرن اخیر به نسل جوان است.

 

رئیس شورای‌شهر مشهد با بیان اینکه استاد شجریان ممکن است در رویکرد و جهت‌گیری متفاوت با شرایط موجود رفتار کرده باشد، خاطرنشان کرد: این ساحت در سایر ساحت‌های زندگی ایشان اصلا به چشم نمی‌آید. برخی دستگاه‌های مسئول درباره این موضوع تعاملاتی با شورای‌شهر داشتند و دغدغه‌هایی را مطرح کردند که قرار شده نشست مشترکی پیرامون این موضوع داشته باشیم.

 

وی تاکید کرد: استاد شجریان چهره‌ای متعلق به این کشور و سرزمین و نظام است و ما باید این مهم را مورد توجه داشته باشیم. وجه هنری و آواز ایشان در حوزه موسیقی و هنر بیش از سایر موضوعات در اذهان عمومی نقش بسته است.

 

حیدری با بیان اینکه شورای‌شهر تهران نیز مصوبه نامگذاری خیابانی به نام استاد شجریان را داشته، اظهارکرد: بازه زمانی مشخصی را نمی‌توان برای اجرایی کردن این طرح اعلام کرد و نیازمند بررسی و کارشناسی بیشتری است.

 

  10 اردیبهشت 1398
بخش : خراسان رضوی / فرهنگی
کد خبر: 70983
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

مخابرات صیدنیوز