استاندار خراسان رضوی؛
ساختار اداری کشور معیوب است

علیرضا رزم‌حسینی,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,شهر و روستا
استاندار خراسان رضوی گفت: ساختار اداری کشور معیوب است و این امر موجب نارضایتی مردم شده است برای برطرف کردن آن باید با شرایط موجود اقدامی متفاوت انجام دهیم.

علیرضا رزم‌حسینی در همایش ملی فناوری اطلاعات و هوشمندسازی که در مجتمع فرهنگی برج سپید برگزار شد، اظهار کرد: اقتصاد دیجیتال دروازه‌های ثروت را فتح می‌کند، البته این اقدام از ۴۰۰ سال قبل آغاز شده است.

 

وی عنوان کرد: آماری بعد از انقلاب وجود دارد که نشان می‌دهد در حوزه‌های مختلفی مانند برق، گاز، آب، سلامت و ... فعالیت‌ها و پیشرفت‌های زیادی صورت گرفته است، اما چرا عقب افتاده‌ایم و شاهد توسعه کشور نیستیم، چرا با وجود انجام خدمات مختلف، روستاها همچنان توسعه پیدا نکرده‌اند و ساکنان آنها در حال مهاجرت هستند. حال اشکال کار کجاست؟

 

وی تصریح کرد: من نماینده دولت در خراسان رضوی هستم و از دولت دیوان سالار صحبت می‌کنم. رئیس جمهور و وزیران قصد دارند فعالیت‌هایی را انجام دهند، اما این شبکه چسبنده دیوان‌سالار اجازه تحرک و تصمیم‌گیری به آن‌ها را نمی‌دهد.

 

استاندار خراسان رضوی بیان کرد: در خراسان رضوی، ابتدا با عنایت و پشتیبانی حضرت رضا(ع) و سپس با کمک مردم خراسان، شرکت‌های توسعه یافته، جوانان، اساتید و نخبگان استان، مدل جدیدی را تعریف و آن را اجرا می‌کنیم و راهکار آن را هم می‌دانیم و باید آن مدل را در کشور به صورت الگو درآوریم.

 

وی خاطرنشان کرد: اگر ساختارهای معیوب در کشور ادامه پیدا کنند، حتی اگر کارهای خیلی مهمی هم انجام دهیم، اما زندگی مردم توسعه پیدا نکند در واقع هیچ فعالیتی انجام نداده‌ایم و به هدف خود دست نخواهیم یافت.

 

رزم‌حسینی گفت: این مدل مدیریتی، یک مدل هماهنگی و انسجام بخشی به عیوب ساختاری اداری کشور است، به طوری‌که مقام معظم رهبری در گام دوم فرمودند «عیوب ساختاری، ما را ضعیف کرده است».  با تمرکزگرایی شدید در اداره کشور، عدم اختیارات متناسب با مسئولیت‌ها، بوروکراسی نامناسب اداری، نیو بوروکراسی پیر پیکانی و عدم انسجام در دستگاه حاکمیتی در امر توسعه و پیشرفت، اختلافات مزمن سیاسی ایجاد کرده‌ایم. همچنین جناح‌بندی‌های سیاسی بدون پشتوانه حزبی و تفکر حزبی ایجاد کرده‌ایم که تبدیل به بنگاه‌ها و گروه‌های سیاسی شده‌اند و اینها از جمله مسائلی است که ما در کشور شاهد آن‌ها هستیم و نظام اداری با این وضعیت را نمی‌توان توسعه داد.

 

استاندار خراسان رضوی خاطرنشان کرد: ائمه جمعه نهادی حکومتی و دینی هستند و باید از ظرفیت‌های متعالی آن‌ها استفاده کرد و کلام آن‌ها در عامه مردم نفوذپذیر است و باید این مطالب را ذکر کنند که اگر سرمایه‌گذاران شغل و ثروت ایجاد نکنند شما به کفر نزدیک می‌شوید. آنها باید این فرهنگ دینی را گسترش ‌دهند و همه  نیز حمایت کنند.

 

وی افزود: مثلث توسعه اقتصادی خراسان رضوی که شامل نمایندگان مجلس، کارگزاران حکومت و سرمایه‌گذاران و کارآفرینان است، با نظارت عالی ائمه جمعه همراه بوده و می‌توانند با برنامه‌ریزی و مشارکت، تاثیر به‌سزایی در تحول استان داشته باشند.

 

رزم‌حسینی بیان کرد: باید خراسان رضوی را با شرکت‌ها بسازیم و سرمایه‌گذار مجاهد را تکریم کنیم. در واقع همه افرادی که در تصمیم‌سازی‌ها و تصمیم‌گیری‌های استان نقش دارند یک واحد هستند.

 

رزم‌حسینی گفت: تاکنون ۵۸ تفاهم‌نامه معین با شرکت‌ها و موسسات مختلف در استان برای توسعه موارد مختلف بسته شده است که امید داریم امسال به ۱۰۰ تفاهم‌نامه برسد و با هوشمندسازی دولت قصد داریم کاری انجام دهیم که جامعه شهری به مرور زمان به روستاها بازگردند.

 

لازم به ذکر است با حضور استاندار خراسان رضوی و شرکت‌های فعال در حوزه فناوری در راستای حمایت همه جانبه بخش خصوصی از مدل مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی، تفاهم‌نامه معین‌های اقتصاد مقاومتی حوزه هوشمندسازی به امضا رسید.

 

این تفاهم‌نامه میان استانداری، انجمن صنفی رایانه‌ای استان و شرکت‌های توانمند این حوزه به امضا رسید.

  11 اردیبهشت 1398
بخش : خراسان رضوی / داخلی
کد خبر: 71020
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

مخابرات صیدنیوز