واکنش علم‌الهدی به درخواست اختیارات روحانی: آنهایی که قبلا اختیارات گرفتند سرخاب سفیداب زدند و فرار کردند‎

آیت‌الله علم‌الهدی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: خدای سال ۶۳ خدای سال ۹۸ است. خدای جنگ نظامی و فتح خرمشهر که مسلمانان را پیروز می‌کند خدای جنگ اقتصادی و جنگ نرم است.

حجت‌الاسلام سید‌احمد علم‌الهدی در خطبه‌های نماز جمعه حرم رضوی گفت: امروز روز سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر است. امام بزرگوار فرمودند «خرمشهر را خدا آزاد کرد». این جمله از ابعاد مختلف قابل تحلیل است. باید بدانیم که کجای فتح خرمشهر قدرت و اراده حق بود. این را باید توجه کنیم. در ظاهر فتح خرمشهر با برنامه‌ریزی فرماندهان و عملیات بیت‌المقدس و شهامت رزمندگام اسلام فتح شد؛ نه طوفانی آمد، نه حادثه طبیعی و نه جریانی که در دست اینها نبود اما اولین در مرحله اعلام فتح خرمشهر ایشان فرمودند «خرمشهر را خدا آزاد کرد».

 

وی ادامه داد: آنهایی که در عرصه فتح خرمشهر اقدام کردند دو جریان بودند. یکی فرماندهان که نشستند برنامه‌ریزی کردند و دیگری رزمندگان از جان گذشته که وارد عملیات شدند. آنچه باعث شد آنها جرات کنند و در محاسبه نظامی که با همه معادلات فتح خرمشهر امکان نداشت وارد عمل شوند اعتقادات به خدا بود. آنها با اعتقاد به خدا اقدام کردند و این عملیات را برنامه ریزی کردند.

 

وی افزود: جریان رزمندگان هم اراده کردند پیروز شوند و پیروز شدند و به خدا مطمئن بودند. انسان هایی با عشق به خدا و اراده برخواسته از ایمان به کاری که بر حسب موازنه ها امکان نداشت دست زدند و خدا هم کمک کرد. خدا در دل دشمن غفلت انداخت و وقتی رزمندگان رفتند برخی سنگرها می دیدند آنها با لباس زیر خوابیده اند و با لباس زیر از خواب پریدند. رعب و ترس را هم خدا بر دل آنها انداخت. وقتی که بنا شد اراده ها برخواسته از ایمان به خدا باشد، خدا هم در دل طرف مقابل اول غافلگیری و بعد ایجاد رعب از قدرت اسلام می اندازد.

 

خطیب نماز جمعه حرم رضوی گفت: با این کیفیت خرمشهر فتح شد و امام این واقعیت را درک کرد. خدای سال ۶۳ خدای سال ۹۸ است. خدای جنگ نظامی و فتح خرمشهر که مسلمانان را پیروز می کند خدای جنگ اقتصادی و جنگ نرم است. رهبری فرمودند این جنگ اراده ها است و ما پیروز هستیم چرا که دشمن وقتی اراده می کند تکیه بر تجهیزات خود دارد اما ما که ایستادیم تکیه بر خدا داریم و توکل به خدا داریم.

 

وی ادامه داد: در جنگ احد کفار شعار می‌دادند ما بت عزی داریم و شما ندارید و پیامبر فرمودند بگویید الله خدای ما است و شما مولا ندارید. دشمن مولا ندارد و ما مولا داریم و تکیه ما بر اراده خداوند است اما باید ما اراده کنیم تا کمک خداوند بر اساس اراده ما به نفع ما قرار بگیرد. همه مشکل ما در اراده است.

 

وی افزود: امروز مردم اراده کرده‌اند تا مقاومت کنند و در تنگنای معیشتی بایستند اما این عزیزانی که می‌خواهند کشور را اداره کنند هم باید اراده کنند تا با همه قدرت این تنگنای معیشتی را از سر راه مردم بردارند.

 

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی گفت: اگر خدای ناکرده چنین اراده‌ای نباشد، تنها اراده مردم مشکل را حل نمی‎کند. البته مردم ما در هر شرایطی پیروز هستند. در زمان جنگ نیز برخی جریان‌های مدیریتی آمدند و ادعا کردند که به ما اختیار بدهید و امام هم برای اینکه عذرشان رفع شود اختیار دادند اما اخرش چه شد و مسیر ۷۰ کیلومتری را دشمن طی کرد که اگر با اتومبیل می‌خواست بیاید به این سرعت نمی‌رسید. آنها اراده نداشتند اما مردم خواستند بر دشمن پیروز شوند.

 

وی ادامه داد: آنهایی که اختیار می‌خواستند بعد چند ماه سفیدآب و سرخاب کرده از مملکت فرار کردند و سر بر دامن استکبار گذاشتند. این مردم بودند که پیروز شدند و با امام جنگ را با عزت تمام کردند و آمریکا بعد سی سال جرات نزدیک شدن به ما را ندارد.

 

خطیب نماز جمعه مشهد مقدس گفت: امروز یک عده به دنبال نشاط جوان هستند و نشاط جوان با رقص و با اجرای ناهنجاری‌های ضد دینی مگر ممکن است. مثل امروزی که روز بعد فتح خرمشهر بود مگر نشاط جوانان در سال ۶۳ چطور می‌شود در نسل جوان به وجود آورد. آن روز جنگ نظامی بود و امروز جنگ اقتصادی است و جوان باید وارد فعالیت شود، با امید قدم بردارد و قدرت حرکت خود را ببیند و این نشاط جوان است.

 

وی ادامه داد: جوان با امید بیاید کشور را بسازد و در مقابل دشمن بایستد و این استعداد در جوان امروز وجود دارد تا از این طریق نشاز پیدا کند. در آن دوران روزی خدمت امام بودم و امام مشغول فرمایشاتی بودند و جمعی از رزمندگان آمده بودند و اینها کمی معطل شدند و شروع به شعار دادن کردند که امام منتظر شما هستیم.

 

وی افزود: من متوجه شدم امام انقلاب حالی پیدا کردند. امام در همه مسائل حساس خود را کنترل می‌کردند اما آن روز صورتشان قرمز شد و سرشان را انداختند پایین بعد فرمودند اگر ده نفر از اینها آن روز بودند علی (ع) امام مومنین تنها نمی‌شد.

  3 خرداد 1398
بخش : خراسان رضوی / داخلی
کد خبر: 71571
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

مخابرات صیدنیوز