فرمانده دریابانی استان مازندران:
کنترل بیش از 5500 شناور تفریحی و ایستگاه قایقرانی درمازندران

http://mazandaran.iribnews.ir/files/fa/news/1398/4/18/3707023_133.jpg

فرمانده دریابانی استان مازندران از کنترل بیش از 3500 فروند شناور تفریحی و ورزشی و بیش از 2000 ایستگاه قایقرانی توسط دریابانان استان خبر داد

به گزارش ساجدخبر مازندران ؛ سرهنگ سیدتقی حسینی گفت: با ورود مسافران و توریست ها به استان که هدف اصلی آنها استفاده از نعمت دریا است؛ متاسفانه شاهد وقایع بسیار تلخی هستیم  و بعضی از خانواده ها با غم از دست دادن عزیزانشان به دلیل عدم رعایت نکات ایمنی در دریا روبرو می شوند.

فرمانده دریابانی استان افزود: بر همین اساس، کنترل و تردد کلیه شناورهای تفریحی در این روزها با حساسیت بیشتر و با تلاش های شبانه روزی مرزبانان و دریابانان روبروست؛ همچنین رصد کلیه شناورهای متردد و کنترل ایستگاه های قایقرانی در جهت ارتقاء امنیت اجتماعی و در برقراری هر چه بیشتر نظم و امنیت و کاهش آسیب های مرتبط در دستور کار دریابانان است.

سرهنگ حسینی گفت : دریابانان واحدهای شناوری و عملیاتی استان، با اجرای گشت های ساحلی و دریایی از ابتدای سال تاکنون، موفق به کنترل بیش از 3500 فروند از انواع شناور تفریحی و ورزشی و بیش از 2000 ایستگاه قایقرانی شدند.

فرمانده دریابانی استان مازندران گفت: در ماموریت های محوله به دریابانان، مدارکی از قبیل: دفترچه تردد، کارت ساماندهی شناور، مدارک تردد در دریا، کپسول آتش نشانی، جلیقه نجات، حلقه نجات، پارو  می شود.

سرهنگ حسینی در خصوص ایمنی شنا در دریا، به مردم و مسافران توصیه کرد: در دریای طوفانی شنا نکنند، قبل از شیرجه، حتما عمق آب را امتحان کنند، ترحیحا" در شب به دریا نرفته و در آن شنا نکنند، به کودکان دائم توجه داشته باشند، سعی کنند از جلیقه نجات استفاده کرده و در محدوده طرح ساماندهی دریا شنا کنند و در منطققه ای شنا کنند که نیروهای دریابانی، امدادی و ناجیان غریق حضور داشته باشند.

  18 تیر 1398
بخش : استانها / شمالی / مازندران
کد خبر: 72588
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

مخابرات صیدنیوز