کشف 158 متر مکعب چوب قاچاق در مازندران

http://mazandaran.iribnews.ir/files/fa/news/1398/4/24/3730408_218.jpg

شهروندان هر گونه آتش سوزی جنگل و مرتع و قطع درختان را به شماره 1504 یگان امداد جنگل اطلاع دهند.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی مازندران –منطقه ساری گفت: در سه ماه نخست امسال 158 مترمکعب چوب از چاقچیان در حوزه منابع طبیعی منطقه ساری کشف و ضبط شد.

به گزارش ساجد خبر مازندران، سرهنگ حسینعلی خورشیدی افزود : در این مدت ، حدود 730 استره هیزم و 158 متر مکعب چوب از چاقچیان چوب کشف شد و 263 نفر در این رابطه دستگیر شدند و 255 دستگاه خودرو هم توقیف شد.

وی بااشاره به اینکه افزایش خرده قاچاق ،کماکان در سطح استان انجام می شود افزود : این یگان با هماهنگی دستگاه قضایی و انتظامی از کارگاه ها ، دپوها و مراکز خرید و فروش چوب بازدید می کند که پس از این بازدیدها چندین کارگاه  متخلف را پلمب کردند.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی مازندران – منطقه ساری گفت : آمار آتش سوزی جنگل ها سه ماه نخست امسال در مقایسه با پارسال وضعیت مطلوبی داشت که رعایت شهروندان و گردشگران و باراش باران از عوامل کاهش آتش سوزی در جنگلها و مراتع استان بوده است.

سرهنگ خورشیدی از  گردشگران ، دامداران ، روستائیان و مسافران خواست از شکستن درخت و سرشاخه های ان پرهیز کنند ؛ کبریت و سیگار روشن را کف جنگل رها نکنند و هنگام خاموش کردن آتش با آب ، روی آن خاک بریزند تا از خاموش شدن آتش مطمئن شوند.

وی افزود : شهروندان در صورت مشاهده هر گونه آتش سوزی جنگل و مرتع ؛ جابجایی غیرقانونی چوب و قطع درختان مراتب را به شماره 1504 یگان امداد جنگل اطلاع دهند.

مازندران دارای 2 اداره کل منابع طبیعی در منطقه ساری و نوشهر و 1691966 هکتار جنگل و مرتع است که سهم حوزه اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری منطقه ساری 794014 هکتار است.

  24 تیر 1398
بخش : استانها / شمالی / مازندران
کد خبر: 72715
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

مخابرات صیدنیوز