ساماندهی ۲۳۰ هیئت مذهبی و ۳۲۰۰ مداح در مازندران

آموزش مداحان و شاعران آیینی، از نکات مهمی است که توانایی و معلومات آنان را برای اجرای غنی تر برنامه ها بیشتر می کند.

۲۳۰ هیئت مذهبی،  ۳۲۰۰ مداح و ۲۳۵ شاعر آیینی در مازندران ساماندهی شدند.

به گزارش ساجد خبر مازندران، مسئول تشکل های دینی اداره کل تبلیغات اسلامی مازندران در سومین مجمع مداحان و شاعران آیینی غرب استان در امامزاده سید عبدالوافی (ع) کلارآباد گفت: آموزش مداحان و شاعران آیینی، از نکات مهم و برجسته است که توانایی و معلومات آنان را برای اجرای غنی تر برنامه ها بیشتر می کند.

 سید کریم صادق نیا ء  با اشاره به اینکه آموزش مداحان و شاعران آیینی به صورت فصلی در غرب، مرکز  و شرق استان برگزار می‌شود افزود: ۳۲۰۰ مداح، ۲۳۵ شاعر آیینی، ۲۳۰ هیئت مذهبی و ۱۲۶ کانون فرهنگی فعالیت دارند که در سامانه طوبی  ثبت و دارای کارت شناسایی هستند.

وی هدف از برگزاری کلاس های آموزشی را ارتقاء معلومات علمی و محتوا بخشی به برنامه‌های هیئت مذهبی اعلام و تصریح کرد: مجمع مداحان و شاعران آیینی، حرکتی اساسی برای تقویت فکری و نزدیکی قلوب فعالان این عرصه است.

یادآور می‌شود: در سومین مجمع مداحان و شاعران آیینی غرب مازندران که به میزبانی آستان مقدس امامزاده آقا سید عبدالوافی(ع) کلارآباد برگزار شد ۸۲ نفر از مداحان و شاعران آیینی شهرستان های نور،  نوشهر،  چالوس، ، عباس آباد، کلاردشت، تنکابن و رامسر حضور داشتند.

  18 مرداد 1398
بخش : استانها / شمالی / مازندران
کد خبر: 73108
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

مخابرات صیدنیوز