رییس شورای ایرانیان مقیم خارج از کشور استان قزوین :
سفررییس جمهور و دولت به قزوین فرصتی کم نظیر برای استان است
سفررییس جمهور و دولت به قزوین فرصتی کم نظیر برای استان است

بهنام ملکی گفت:همایش های اقتصادی و سرمایه گذاری پیش بینی شده در طول سفر با حضور مقامات ارشد اقتصادی کشور با سرمایه گذاران خارجی و هم استانی های خارج از کشور، می تواند مجموعه ای از فرصت های ارزشمند را پیش روی قطب زرخیز و دانش بنیان قزوین قرار دهد.

به گزارش ساجدخبر ، بهنام ملکی مشاور استاندار و رییس شورای ایرانیان مقیم خارج از کشور استان  در آستانه سفر دکتر حسن روحانی ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران  به قزوین اظهار کرد: حضور عالی ترین مقام اجرایی کشور می تواند جهش بلند و پیشرفت مضاعفی را در اختیار استان قرار دهد مدیر کل سرمایه گذاری استانداری ضمن اشاره به رشد پرشتاب و 481میلیون دلاری سرمایه گذاری خارجی در استان با تبیبین نقش بسیار مثبت نشست جمعی از سرمایه گذاران خارجی فعال دراستان ،قزوینی های مقیم خارج و سرمایه گذاران  ایرانی خارج از کشور متقاضی  سرمایه گذاری در استان  گفت همایش های اقتصادی و سرمایه گذاری پیش بینی شده در طول سفر با حضور مقامات ارشد اقتصادی کشوری با سرمایه گذاران خارجی و هم استانی های خارج از کشور، می تواند مجموعه ای از فرصت های ارزشمند، ظرفیت های سرمایه گذاری استان را  از حالت بالقوه به فعل تبدیل نموده و پیش روی قطب زر خیز و دانش بنیان قزوین قرار می دهد.
ملکی با اشاره به ظرفیت های اقتصادی و قدرت جذب استان گفت:ما تاریخی به توانمندی دوران صفویه، عصر شکوفایی اقتصاد ایران در عرصه جهانی  به پایتختی قزوین در پیش رو داریم .
وی افزود:تجربه و الگوی فاخر و کهنی همچون جاده ابریشم به عنوان یکی از نمونه های موفق ارتباطات تجاری اقتصادی فرهنگی در بازآفرینی روابط اقتصادی استان و جهان خارج میتوانددر برنامه برد برد ما ودیگران نقش افرین باشد چنین پیشینه ای با گرد هم اوردن کارافرینان وفعالان صف اول دو طرف می تواند کشورها و مناطقی با قابلیت های اقتصادی متنوع و مکمل  را گرد هم آورده و زمینه ای باشد برای تخصصی کردن فعالیت اقتصادهای مرتبط با یکدیگر، قطعا با گسترش برابر تعاملات خارجی ،ظرفیت های اقتصاد مقاومتی استان بیش از پیش گسترش می یابد.
مشاور استاندار و مدیر کل سرمایه گذاری قزوین افزود: به عبارتی با برگزاری چهره به چهره چنین نشست هایی در این سیستم برقراری تعاملات سرمایه گذاری صادرات و تجارت، هر طرف می تواند ازظرفیت وتوان تکنولوژیکی تجاری  و تولیدات جوامع دیگر استفاده نموده و با رعایت تعاملات  در توسعه پایدار تاثیر گذار باشند.
ملکی این گونه تبادلات را معامله ای برد برد دانست و افزود: استان قزوین از گذشته تا کنون به دلیل موقعیت مکانی مناسب از نقاط عطف تاثیر گذار از مسیر غرب به شرق بوده است و همین مسئله سبب شده است تا قزوین بتواند مرکز ثقل ارتباط پذیری کشور های مختلف نظیر عراق، جمهوری های شمالی، روسیه و..  باشد.
وی بیان کرد: با این توانمندی های برتر،استان قزوین حضور گسترده در فعالیت های صنعتی و بازرگانی جهانی حائز امتیازات ارزشمندی است که نقش کلیدی در مبادلات توسعه ملی ، منطقه ای و جهانی به استان بخشیده است وحضور مقامات عالی کشور در کنار سرمایه گذاران و کارافرینان بزرگ خارجی مقیم استان یا قزوینی های مقیم خارج می تواند افق های بلندتری را برای زیست بهتر مردم بدنبال داشته باشد .
مشاور استاندار قزوین با اشاره به قرار گیری استان قزوین در گره گاه ارتباطی کشور گفت: استان قزوین می تواند به مرکز ثقل فعالیت های تجاری سرمایه گذاری وارتباطی بین ایران –پایتخت و کشورهای دیگر تبدیل شود.
ملکی خاطر نشان کرد: گسترش ارتباطات جهانی و کریدور های اقتصادی و اجتماعی امروز مورد توجه جمهوری اسلامی  ایران است و مناطقی نظیر کاسپین که دارای چنین قابلیتی هستند از اهمیت ویژه ای برخوردار خواهند بود.
بهنام ملکی اذعان کرد: با این توصیف استان قزوین دربرگیرنده قابلیت های بسیاری در جامعه جهانی است و امید است با شناخت هرچه بیشتر این توانمندی ها ،تبادلات، برگزاری نشست های تخصصی و تعاملات عهده دار جایگاهی مناسب تر در اقتصاد ملی ،توسعه صادرات و جامعه جهانی شود.

  • روابط عمومی استانداری

  5 مهر 1395
بخش : قزوین / دولت / اقتصاد ایران
کد خبر: 56076
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
نظرسنجی

به نظر شما کدام تیم فاتح جام جهانی 2018 خواهد بود


ساجدنیوز نسخه اندروید تلگرام ساجدنیوز