با حضور مسئولان کشوری،لشگری و مدیران شهری :
ساختمان اداره اوقاف و امور خیریه جنوبغرب تهران افتتاح شد
ساختمان اداره اوقاف و امور خیریه جنوبغرب تهران افتتاح شد

یکصدوسومین نشست شورای هماهنگی مسئولان ادارات ونهادهای منطقه18باحضورحجت الاسلام ناصحی منتخب مردم در شورای اسلامی شهرتهران ومهندس بهروزمحمدزاده شهردارجدیدمنطقه برگزار شد.

به گزارش ساجدخبر، دراین نشست که با افتتاح ساختمان جدید اداره اوقاف و امور خیریه جنوبغرب تهران همزمان بود،مسئولان کشوری،لشگری وهمین طورمدیران شهری حضورداشتندتادرباره آخرین وضعیت منطقه18 درحوزه های مختلف به گفت وگو و تبادل نظر بپردازند.

حجت الاسلام عبدالمقیم ناصحی، رئیس این نشست ضمن تبریک عید سعید فطر، ایجاد برادری میان مسئولان منطقه را یکی از ویژگی های مهم برگزاری این نشست ماهیانه عنوان کرد و گفت:رفاقت و همدلی میان مسئولان این منطقه با برگزاری جلسات منظم باعث خدمت رسانی بهتر و بیشتر به مردم خواهد شد.

رئیس کمیسیون فرهنگی واجتماعی شورای اسلامی شهر تهران ضمن تبریک افتتاح ساختمان جدید اداره اوقاف و امورخیریه جنوبغرب تهران، ازتلاشهای مسئولان این اداره درجهت پیگیری امورقدردانی کردو افزود: تمام برنامه های این نهادمقدس است، حتی مکانی که ما در آن حضور یافته ایم مقدس است. چرا که نام خداوند متعال درهمه وجوه آن دیده می شود.در گذشته بسیاری از اراضی موقوفه به دست افراد دیگر افتاده و در جهت های دیگری مورد استفاده قرار می گرفت. اما امروزبا تلاش مسئولان این اداره، این موقوفات ثبت و ضبط شده و درجهت نیت واقف صرف خواهد شد.

همچنین مهندس بهروز محمد زاده شهردارجدید منطقه که تنهایک روز پس ازبرگزاری معارفه خویش در این نشست حضور یافته بود،طی سخنان کوتاهی ضمن تقدیراز اقدامات شهردار پیشین وهمین طورتمامی کارکنان منطقه،تداوم آهنگ پیشرفت وتوسعه راازمهمترین اهداف خویش خواندوگفت: تاکنون اقدامات بسیارمؤثری رادرمنطقه شاهد بوده ایم وحالا نوبت ماست که همین روندرا با قدرت ادامه بدهیم. در حال حاضر نیز پروژه های مهی در حال احداث هستند و بایددرروندپیشرفت آنهاتسریع به عمل آوریم.اگرچه ممکن است معضلاتی هم درمنطقه وجودداشته باشد،اما می توان باتلاش وهمت والا بتوانیم از میزان این معضلات بکاهیم و خدمتگزار این مردم شریف باشیم.

حجت الاسلام والمسلمین سعادتمند رئیس اداره اوقاف وامورخیریه جنوبغرب تهران نیز که میزبانی این جلسه را به عهده داشت، ضمن تشریح عملکرد اداره اوقاف، به تقسیم بندی و شرح وظایف آن پرداخت و گفت: اداره اوقاف و امور خیریه جنوبغرب تهران تمام منطقه 18 و بخش هایی از مناطق 16،  17 و 9 را در بر می گیرد. به همین دلیل، وسعت و پوشش زیادی دارد و باید با برنامه ریزی دقیق، اقدامات مؤثری را در جهت تحقق نیات صاحبان وقف انجام بدهد.

وی همچنین از افزایش درآمدهای این اداره طی سال گذشته خبرداد و خاطر نشان کرد:طی 5 ماهه اول سال 95 میزان درآمد ما از محل موقوفات چیزی حدود 700 میلیون تومان بوده که این مبلغ در دوره سال جاری حدود 40درصدافزایش داشته است. همچنین با پیگیریها و تلاش های مستمر همکاران ما، درآمدها در بخش هایی رشد چشمگیری نشان می دهد

حجت الاسلام و المسلمین سعادتمند هدف بعدی این اداره را افتتاح بیمارستان تخصصی سرطان در حاشیه بزرگراه آزادگان دانست و اظهار کرد: با افتتاح این بیمارستان در منطقه 18، بسیاری از بیماران که از سراسر کشور به پایتخت می آیند می توانند به راحتی به این مرکز دسترسی داشته باشند. به همین دلیل، از همه مسئولان می خواهیم تا در جهت احداث این پروژه بزرگ و مهم همیاری داشته باشند.

در ادامه این جلسه رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه 18 به ارائه گزارش عملکرد خود پرداخت و گفت: منطقه با تقدیم 125 دانش آموزش شهید و 13 معلم شهید نقش مؤثری در دفاع از آرمان های انقلاب اسلامی ایفا کرده است. در سال جدید تحصیلی نیز 167 شیفت داریم که با افزایش حدود 3 درصدی دانش آموز همراه خواهد شد.

ابراهیمی درباره تعداد دانش آموزهای مشغول به تحصیل در سال جدید تحصیلی یادآور شد: بیش از 67 هزار دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی وارد مدارس خواهند شد. امسال همچنین 44 کلاس درس به مجموع فضاهای آموزشی ما افزوده شده که از این جهت با کمبود خاصی مواجه نخواهیم بود. ضمن اینکه 3 هزار نفر از اتباع خارجی نیز در روزهای آینده و با ارائه مدارک شناسایی معتبر خود می توانند در مدارس ما ثبت نام کنند.

سرهنگ پاسدارلطفعلی خانی، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج مسلم ابن عقیل (ع) نیز به ارائه گزارش فعالیتهای بسیج درهفته دفاع مقدس پرداخت و گفت: هفته دفاع مقدس از روز چهارشنبه آغاز و تا یک هفته ادامه دارد، ما باید یاد و خاطره شهدا را زنده نگه داریم و نسل آینده را با رشادت ها و فداکاری هایشان آشنا سازیم. در طول هفته دفاع مقدس نیز برنامه های متنوعی در نظر گرفته شده که برپایی 9 نمایشگاه در نقاط مختلف منطقه 18 از جمله مهمترین آنها محسوب می شود.

وی درباره برگزاری نمایشگاه های هفته دفاع مقدس تصریح کرد: بزرگترین نمایشگاه ما در بوستان قائم برپا خواهد شد. همچنین سه نمایشگاه ما با ظرفیت 40 غرفه و مابقی با ظرفیت 9 غرفه میزبان مردم ولایت مدار منطقه 18 خواهند بود. در مراسم های ویژه هم ازچهره های مطرح دوران دفاع مقدس دعوت کرده ایم تا به بیان خاطرات و رشادتهای رزمندگان در دوران 8 سال دفاع مقدس بپردازندو یاد آنها را زنده نگه دارند.

 

- روابط عمومی شهرداری منطقه 18

  31 شهریور 1395
بخش : تهران / مذهبی
کد خبر: 56032
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

ساجدنیوز نسخه اندروید تلگرام ساجدنیوز