شناسایی ۳۳۱ مورد ابتلای جدید به کرونا در خوزستان/ لرستان در وضعیت هشدار قرار گرفت

ویروس کرونا در ایران,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
وضعیت کرونا در لرستان و خوزستان بسیار جدی است و این دو شهرستان در وضعیت قرمز قرار گرفته اند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اهواز با اشاره به شناسایی ۳۳۱ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹، گفت: با احتساب شمارش مبتلایان جدید تا امروز ۲۷ اردیبهشت تعداد ۶ هزار و ۶۳۶ نفر در خوزستان به کرونا مبتلا شدند.

 

به گزارش فارس، علی احسان پور، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اهواز در جمع خبرنگاران با اشاره با شناسایی ۳۳۱ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹، اظهار کرد: با احتساب شمارش مبتلایان جدید تا امروز ۲۷ اردیبهشت تعداد ۶ هزار و ۶۳۶ نفر در خوزستان به کرونا مبتلا شدند.

 

وی با بیان اینکه بیشترین آمار مبتلایان در ۲۴ ساعت گذشته مربوط به اهواز با ۱۶۲ مورد ابتلا است، گفت: دزفول با ۵۹ مبتلا و شوش با ۲۱ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته بیشترین تعداد مبتلایان جدید را به خود اختصاص دادند.

 

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اهواز ادامه داد: تعداد مبتلایان در سایر شهر‌های خوزستان به این شرح است: اندیمشک ۴ نفر، ایذه ۲ نفر، شوشتر ۱۷ نفر، رامشیر ۴ نفر، گتوند ۲ نفر، آبادان ۱۵ نفر، خرمشهر ۴ نفر، شادگان ۵ نفر، کارون ۹ نفر، حمیدیه یک نفر، رامهرمز ۱۲ نفر، مسجدسلیمان ۱۰ نفر، باوی ۲ نفر و دشت آزادگان ۲ نفر.

 

وی عنوان کرد: بیمارستان‌های وابسته به نیرو‌های مسلح از جمله بیمارستان‌های شهیدبقایی۲، منفردنیاکی و فاطمه الزهرا برای افزایش ظرفیت حوزه درمان استان در مدیریت بیماری کروناویروس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور را همراهی و پشتیبانی خواهند کرد.

 

احسان پور، با اعلام فوت مجموعا ۳۵۱ بیمار تاکنون در اثر ابتلا به بیماری کرونا ویروس، از بهبود ۵۴۷۲ بیمار خبر داد. همچنین در حال حاضر ۸۱۳ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان تحت درمان هستند.

 

لرستان در وضعیت هشدار قرار گرفت؛ هیچ نقطه سفیدی در استان وجود ندارد

ویروس کرونا در ایران,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت

تسنیم نوشت: سیدموسی خادمی عصر امروز در رابطه با مصوبات ستاد ملی مدیریت کرونا و وضعیت کرونایی لرستان اظهار داشت: بر‌اساس تصمیمات ستاد ملی مدیریت کرونا بنا شد راهپیمایی روز جهانی قدس در نقاط سفید کشور و با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی برگزار شود اما باید گفت چون لرستان هیچ نقطه سفیدی ندارد این راهیپمایی برگزار نمی‌شود.

 

وی در رابطه با برپایی نماز عید سعید فطر نیز افزود: در این رابطه نیز در ستاد مذکور مقرر شد در مساجد محلات سراسر کشور با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار شود البته بدون مشخص‌شدن محل خاص و به‌صورت محدود و محله محور اقامه شود.

 

قرارگاه عملیاتی لشکر ۸۴ خرم‌آباد ۱۰۰۰ بسته معیشتی و بهداشتی بین نیازمندان لرستان توزیع می‌کند

 

استاندار لرستان یکی دیگر از تصمیمات ستاد ملی مدیریت کرونا را بازگشایی دانشگاه‌های کشور در تاریخ ۱۷ خرداد دانست و عنوان کرد: رستوران‌ها و هتل‌ها نیز پس از پایان ماه رمضان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی فعالیت خود را شروع می‌کنند که البته با توجه به اینکه استان لرستان در وضعیت هشدار قرار دارد ممکن است بنابر شرایط تصمیم دیگری گرفته شود‌.

 

وی رابطه با وضعیت ویروس کرونا در لرستان نیز گفت: از ابتدای اردیبهشت ماه تاکنون تعداد مبتلایان استان دو برابر شده به طوری که در برخی از شهرستان‌های استان۲.۵ تا ۲.۶ برابر رشد پیدا کرده است.

 

خادمی با بیان اینکه آمار  بیماران بستری شده و فوتی‌ها با کاهش یافته است تصریح کرد: آمار بستری و فوتی‌ها نسبت به قبل تا رقم یک چهارم تنزل پیدا کرده است‌.

 

استاندار لرستان اظهارداشت: دلیل اصلی افزایش آمار تعداد مبتلایان به ویروس کرونا اجرای طرح بیماریابی است که در استان آغاز شده و باید گفت لرستان جزء استان‌هایی است که نسبت به میانگین کشوری تست‌های بیشتری انجام داده است.

 

‌خادمی عنوان کرد: روند ابتلای به ویروس کرونا در  لرستان نوسانی است به طوری که در برخی روزها تعداد مبتلایان کم یا زیاد می‌شود که این نشان می‌دهد مردم باید نکات بهداشتی را جدی بگیرند و بیشتر رعایت کنند.

 

وی با اشاره به اینکه استان لرستان کاملاً در وضعیت هشدار قرار دارد، بیان کرد: بر اساس استانداردهای وزارت بهداشت اکثر شهرهای استان در وضعیت قرمز و زرد قرار دارند و وضعیت سفیدی نداریم.

 

استاندار لرستان با اشاره به شرایط مطلوب آب و هوایی و احتمال سفر به استان لرستان تصریح کرد: از هم وطنان درخواست داریم که به استان سفر نکنند، ما به دنبال راه‌هایی برای کاهش روند مسافرت‌ها هستیم.

 

  27 اردیبهشت 1399
بخش : خوزستان / سلامت
کد خبر: 76277
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

مخابرات صیدنیوز