در راستای توسعه مناسبات اقتصادی با کشور کنیا:
رایزنیهای آذربایجان شرقی برای توسعه مناسبات اقتصادی با کشور کنیا
معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی با استاندار ناکورو دیدار و گفت‌وگو کرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار آذربایجان شرقی در دیدار با استاندار ایالت ناکورو کشور کنیا بر علاقمندی مدیران دولتی و بخش خصوصی استان آذربایجان شرقی بر توسعه روابط اقتصادی و تجاری با کشورهای مختلف به ویژه کشورهای آفریقایی تاکید کرد.
به گزارش ساجدخبر ، علی نواداد در این دیدار با اشاره به ظرفیت‌های استان آذربایجان شرقی در زمینه‌های مختلف از جمله علمی و دانشگاهی، فرهنگی و گردشگری، صنعت و تولید و تجارت، گفت: آذربایجان شرقی در زمینه مواد غذایی دارای ظرفیت‌های فراوانی است و صادرات مواد غذایی از جمله شکلات و انواع شیرینی به کشورهای مختلف جهان انجام می‌شود.
وی افزود: آذربایجان شرقی در بخش تولید لوازم خانگی نیز دارای ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل بسیاری است.
نواداد ابراز امیدواری کرد سفر هیات اقتصادی ایالت ناکورو به تبریز زمینه توسعه روابط دو کشور ایران و کنیا را فراهم کند و شروع همکاری‌ها و مناسبات اقتصادی دو استان باشد.
استاندار ایالت ناکورو کشور کنیا هم خواستار افزایش روابط تجاری با استان آذربایجان شرقی شد و گفت: تعامل بازرگانان ایرانی و کنیایی ما را بر آن داشت تا از نزدیک از کشور دوست و برادر به وی‍ژه استان آذربایجان شرقی دیدار و از فرصت‌های بالقوه سرمایه‌گذاری از نزدیک آشنا شویم.
بوگو کینوتیا اظهار کرد: ایالت ناکورو یکی از مهم‌ترین و بزرگترین بخش‌های اقتصادی کنیاست و تشابهات زیادی بین این ایالت با استان آذربایجان شرقی به خصوص در بخش کشاورزی وجود دارد.
وی گفت: فرصت‌های بسیاری برای سرمایه گذاری در بخش فرآورده‌های غذایی، تولیدات گلخانه‌ای و لبنیات در این ایالت وجود دارد و با توجه به این که تبریز یکی از تولید کنندگان عمده شیرینی و شکلات در ایران است سرمایه گذاران این استان می توانند در کنیا سرمایه گذاری کنند.

- استانداری آذربایجان شرقی

  13 مهر 1395
بخش : آذربایجان شرقی / اقتصادی
کد خبر: 56218
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

ساجدنیوز نسخه اندروید تلگرام ساجدنیوز