بهره برداری همزمان از 23 پروژه در کردستان با حضور رییس جمهور/ اشتغالزایی برای 6 هزار و 481 نفر

 اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی ,

با حضور رییس‌ جمهور در استان کردستان و به صورت ویدئو کنفرانس، حدود 23 طرح و پروژه اقتصادی و زیربنایی در سطح استان با قابلیت ایجاد اشتغال برای 6 هزار و 481 نفر افتتاح شد.

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت‌الاسلام والمسلمین  حسن روحانی روز شنبه در ادامه برنامه سفر به استان کردستان در مراسم افتتاح همزمان پروژه‌های اقتصادی و زیربنایی که در محل مجتمع پتروشیمی کردستان برگزار شد، دستور افتتاح خط انتقال آبرسانی به شهر سقز از سد چراغ ویس، طرح شبکه آبیاری و زهکشای پایاب سد زیویه، طرح فاضلاب شهر سریش‌آباد، 4 طرح پست برق 63.20 کیلو ولت در شهرستان‌های استان، فاز اول شبکه آبیاری و زهکشی پایاب سد زیویه، 7 طرح مخابراتی در قالب 833 پروژه ایجادی و توسعه‌ای، اتصال 339 روستا به اینترنت پرسرعت، فاز یک توسعه تلفن ثابت در 57 روستای استان، طرح شرکت تولیدی کیمیا کاشت اطباء، طرح کنستانتره سنگ آهن شرکت صبا نور، طرح کنستانتره آهن شرکت کیمیا معادن سپاهان، 114 ایستگاه دیجیتال روستایی و دو استودیو مجهز به ویدئو وال، بخشی از قطعه 5 بزرگراه کرمانشاه - میاندوآب، 30 کیلومتر از راه‌های روستایی، 1172 واحد مسکن مهر و تونل انقلاب سنندج را صادر کرد.

 

همچنین با حضور رییس‌ جمهور و به صورت ویدئو کنفرانس، سد قوچم و سد مخزنی چراغ ویس آبگیری شد و همزمان عملیات اجرایی لوله‌گذاری سامانه ژاوه به سورال و طرح احداث باند دوم گردنه صلوات‌آباد و احداث راه اصلی کامیاران - مریوان و باند دوم محور بیجار - زنجان، آغاز گردید.

 

رییس جمهور در جریان افتتاح این طرح ها ، با اشاره به پروژه‌های مربوط به وزارت نیرو، اظهار داشت: در سال گذشته حدود 900 میلیارد تومان در استان کردستان هزینه شده و در سال جاری نیز اعتباری بالغ بر 800 میلیارد تومان در این زمینه در نظر گرفته شده است.

 

روحانی خاطر نشان کرد: نکته مهمی که در استان کردستان وجود دارد اینکه هیچ مشکلی در تأمین آب برای اجرای پروژه‌های مختلف در زمینه صنعتی و کشاورزی وجود ندارد و این امتیاز مهمی است که سرمایه‌گذاران می‌توانند از آن به منظور اشتغال و کارآفرینی در سطح استان استفاده کنند.

 

رییس‌ جمهور امنیت استان کردستان را بستر مهمی برای ورود سرمایه‌گذاران دانست و گفت: امنیت، وحدت و همدلی مثال‌زدنی که امروز در کردستان وجود دارد در کنار ظرفیت‌های طبیعی به لحاظ آب و برق، بستر مهمی برای فعالیت سرمایه‌گذاران و پیشرفت و توسعه شتابان استان کردستان می‌باشد.

 

روحانی در ادامه در خصوص پروژه‌های مربوط به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، گفت: در گذشته اینترنت به عنوان کالای لوکس تلقی می‌شد و برخی وجود آن را ضروری نمی‌دانند، اما امروز با همت دولت، شاهد ورود اینترنت نسل 3 و 4 و پهنای باند حتی به روستاهای کشور هستیم.

 

رییس‌ جمهور خاطر نشان کرد: در دنیای امروز اطلاعات، دانش، علم، اقتصاد، رفاه و حتی اشتغال مردم به اینترنت وابسته است و بخشی از اشتغال جوانان می‌تواند از طریق فناوری اطلاعات تأمین شود.

 

روحانی افزود: سال گذشته 100 هزار شغل در حوزه آی‌سی‌تی در کشور بوجود آمد و امسال پیش بینی می‌شود 130 هزار شغل در این حوزه برای جوانان ایجاد شود.

 

رییس‌ جمهور با تأکید بر اینکه در دنیای امروز باید از همه فناوری‌های جدید به منظور توسعه و آبادانی کشور استفاده شود، گفت: دولت اهمیت زیادی برای اشتغال قایل است و یکی از زیرساخت‌های ایجاد اشتغال، حوزه فناوری‌های اطلاعات و ارتباطات است؛ لذا بر این باور هستیم که باید از همه مزایای فناوری‌های جدید استفاده شود.

 

روحانی در ادامه و در جریان افتتاح پروژه‌های مربوط به بخش کشاورزی در استان اظهار داشت: اینکه در استان کردستان از سال 92 تاکنون میزان تولید محصولات کشاورزی و دامی 46 درصد رشد داشته، نشان‌دهنده مسیر پیشرفت کشور در بخش کشاورزی است.

 

رییس‌ جمهور توجه به بخش کشاورزی را به منظور خودکفایی در بخش مواد غذایی و اشتغال جوانان حائز اهمیت دانست و گفت: دولت اهتمام ویژه‌ای به فعال کردن ظرفیت‌های موجود در بخش کشاورزی دارد.

 

روحانی همچنین توجه ویژه دولت به بهره‌وری در مصرف آب را مورد تأکید قرار داد و گفت: معتقدیم که نباید سطح زمین‌های کشاورزی را بیش از حد توسعه داد، بلکه باید میزان برداشت محصول از همین مقدار اراضی کشاورزی را با اصلاح بذر و بهره‌وری درست از منابع آبی، افزایش داد.

 

رییس‌ جمهور تأکید کرد: لازم است با استفاده از فناوری‌های نوین، بهره‌وری آب را افزایش داد و در این دولت تلاش‌های خوبی در این زمینه انجام شده است.

 

روحانی همچنین در جریان افتتاح ایستگاه‌های دیجیتال مربوط به سازمان صدا و سیما، گفت: صدا و سیما رسالت اتصال متقابل مردم به نظام و نظام به مردم را برعهده دارد و امیدواریم در راه اهداف بلند الهی و ملی موفق باشد.

 

رییس‌ جمهور همچنین اظهار امیدواری کرد دستور مقام معظم رهبری در خصوص فعال‌تر شدن بخش معادن در سال جاری به خوبی اجرایی شود و خط راه‌آهن نیز هر چه سریع‌تر به سنندج برسد.

 

او ادامه داد، اشتغال جوانان بهترین عیدی ما است ، تلاش برای اشتغال جوانان و اتحاد، همدلی و همکاری همه قوا و دستگاه‌ها را برای شکوفایی کشور مورد تأکید قرار داد و گفت: برای تولید و اشتغال همه قوا و نهادها باید کمک کنند.

 

روحانی با تبریک عید فرخنده نوروز به ملت ایران بویژه به مردم کردستان، گفت: زمانی که یک خدمتی برای مردم به ثمر می‌نشیند و مرکز تولیدی و صنعتی ایجاد شده و در آن جوانان مشغول کار می‌شوند، بسیار خوشحال‌کننده و مسرت‌بخش است.

 

رییس‌ جمهور با اشاره به حضور مقاماتی از قومیت‌های مختلف بویژه کردها در مناصب حکومتی و دولتی، اظهار داشت: حتی تصور فاصله بین اقوام ایرانی بی انصافی است و همه اعم از فارس، ترک، عرب و سایر اقوام ، فرزندان ایران هستند. همه اقوام مختلف، مردم این سرزمین بوده و آداب، رسوم و سنن مشترکی دارند و همه مسلمان بوده و در پیشگاه خداوند به سجده و عبادت می‌پردازند.

 

 روحانی خاطر نشان کرد: زمانی که یک پروژه صنعتی و عمرانی در بخشی از کشور افتتاح می‌شود، همه مردم ایران از آن خوشحال می‌شوند، چرا که ایران منزل و وطن همه مردم است.

 

رییس‌ جمهور افزود: امروز طرح‌ها و پروژه‌هایی به ارزش 2 هزار و 700 میلیارد تومان در استان کردستان افتتاح شد که اقدام بسیار ارزشمند و خوشحال‌کننده‌ای برای همه مردم کشورمان است و افتتاح اینگونه پروژه‌ها در استان‌های مختلف نشان می‌دهد که کشورمان در مسیر توسعه و پیشرفت روزافزون قرار دارد و لازم است که همه برای شکوفایی هر چه بیشتر کشور دست به دست هم داده و تلاش کنیم.

 

 روحانی با بیان اینکه برای ایجاد اشتغال باید تولید توسعه یابد و سرمایه به بخش‌های مختلف صنعتی، کشاورزی و خدماتی وارد شود، گفت: لازمه ورود سرمایه، تقویت همبستگی، وحدت، همدلی و همکاری همه قوا و دستگاه‌ها بویژه قوه قضائیه است.

 

رییس‌ جمهور با تأکید بر اینکه قوه قضائیه در جذب و فعالیت سرمایه‌‌گذار و  کارآفرین و کمک به تولید و صنعت نقش مهمی بر عهده دارد، اظهارداشت: قوه قضائیه می‌تواند در برخورد با تخلفات جزیی به جای تعطیلی مجموعه و یا دستگیری، راه سومی برای حل و فصل مشکل برگزیند.

 

روحانی با اشاره به اینکه دست بازپرسی را که گرهگشای مشکلات تولیدگران است ، باید بوسید،  افزود: همه باید دست به دست همه داده و به یکدیگر کمک و یاری رسانیم و تلاش شود برای موارد جزیی، مزاحمتی برای مردم ایجاد نشود؛ چرا که همه مردم علاقمند کشور، قانون اساسی، رهبری عزیز و خادمین خود هستند.

 

رییس‌ جمهور تأکید کرد: اگر اشتباهی صورت گرفت باید در اولین اقدام نسبت به آن تذکر داد و دستگیری و زندان بایستی به عنوان آخرین مرحله و اقدام باشد و سال تولید و اشتغال باید سال مچ‌گیری نباشد، بلکه سال دستگیری و یاری رساندن باشد.

 

 روحانی در ادامه آمادگی برای برگزاری انتخابات بسیار بزرگ شوراها و ریاست جمهوری را مورد تأکید قرار داد و گفت: باید در این دو انتخابات بسیار بزرگ کاری کنیم با تشکیل صف‌های طولانی همه دنیا را به اعجاب وا داریم.

 

رییس‌ جمهور با بیان اینکه در انتظار رای ایستادن هم انجام تکلیف و عبادت است، افزود: همچنان که انتظار برای اقامه نماز ثواب دارد در زمان انتخابات نیز این انتظار از آنجایی که برای انجام وظیفه بزرگ می‌باشد، ارزشمند و قابل تحسین است، چرا که ایستادن در صف رأی نیز مانند انتظار برای نماز، همچون عبادت می‌باشد.

 

 روحانی در خاتمه تلاش برای آبادانی و سربلندی ایران، تقویت وحدت و همدلی، رونق اقتصادی، تولید ملی، جذب سرمایه و اشتغال جوانان را مورد تأکید قرار داد.

  5 فروردین 1396
بخش : کردستان / دولت
کد خبر: 58205
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

مخابرات صیدنیوز