توضیح دادگستری کردستان درباره روند محاکمه یکی از اعضای گروهک تروریستی کومله

 اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی,دادگستری کردستان
دادگستری استان کردستان در بیانیه ای در خصوص پرونده «رامین حسین‌پناهی» از اعضای گروهک تروریستی کومله، توضیحاتی را ارائه داد.

متن این بیانیه به شرح زیر است: 

 

بسم الله الرحمن الرحیم 

امروزه دشمنان نظام اسلامی از هر فرصت و ظرفیتی به‌ خصوص فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی برای پیشبرد مقاصد شوم خود استفاده و سعی می‌کنند اقدامات خرابکارانه و تروریستی خود را زیر پوشش‌های حقوق بشری و فعالیت مدنی به جامعه القاء نمایند.

 

بر اساس مدارک مستند، وی سال‌ها قبل از دستگیری تحت تأثیر برادرانش که عضو گروهک تروریستی کومله می‌باشند جذب این گروهک شده و برای آن‌ها در داخل کشور فعالیت‌هایی داشته است. حسین‌پناهی در اردیبهشت ماه سال 1394 به‌صورت غیرقانونی از کشور خارج و به این گروه می‌پیوندد و پس از گذراندن دوره‌های ضدامنیتی در قالب یک تیم نظامی برای انجام اقدامات تروریستی و ترور شهروندان در تیر ماه 1396 به داخل کشور اعزام که در درگیری با نیروهای نظامی سه نفر از عناصر نظامی گروهک کشته می‌شوند و وی نیز دستگیر می‌شود.

 

هنگام دستگیری، وی مسلح به سلاح کلاش، اسلحه کمری و نارنجک بوده است. در تحقیقات اقرار به ورود مسلحانه و درگیری با مأمورین نموده و نهایتاً در یک فرایند دادرسی عادلانه به‌اتهام بغی و با مداخله وکیل، محاکمه و به‌استناد مواد 287 و مفهوم مخالف 288 و ماده 211 و تبصره آن از قانون مجازات اسلامی به اعدام محکوم و حکم صادره پس از فرجام‌خواهی در دیوان عالی کشور ابرام می‌گردد.

  15 اردیبهشت 1397
بخش : کردستان / قضاییه
کد خبر: 63026
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

مخابرات صیدنیوز