بی گناهی شهرداری سنندج در فاجعه مرگبار تصادف اتوبوس با تانکر سوخت ! / ۱۱ مسافر کشته شدند

شهرداری سنندج,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,شهر و روستا
مدیر حقوقی و املاک شهرداری سنندج از تبرئه شدن شهرداری در حادثه تصادف اتوبوس با تانکر حامل مواد سوختی در بلوار دکتر حسینی خبر داد.

امیر عمیدی مدیر حقوقی و املاک شهرداری سنندج در جمع خبرنگاران اظهار داشت: نبود کنار گذر و کمربندی برای تردد خودرو‌های ترانزیتی و تانکر‌های حامل مواد سوختی در سنندج باعث شده که این خوردو‌ها از بلوار دکتر حسینی تردد کنند.

 

او افزود: بلوار دکتر حسینی بلواری است با کارکرد شهری و عبور کامیون‌ها و تانکر‌های حامل مواد سوختی در این بلوار بسیار خطرناک بوده و بار‌ها شاهد تصادفات ناگواری در این مسیر بوده ایم.

 

مدیر حقوقی و املاک شهرداری سنندج یادآور شد: ۲۰ تیر سال گذشته یک دستگاه تانکر حامل مواد سوختی با یک دستگاه اتوبوس مسافربری در این بلوار برخورد کرده وباعث آتش سوزی می‌شود و ۱۱ نفر از مسافران جان خود را از دست داده و هفت نفر مصدوم شدند.

 

او افزود: در نظریه کارشناسی و کروکی اولیه شهرداری سنندج به دلیل عدم اصلاح هندسی معبر و شیب تند و غیراستاندارد بلوار دکتر حسینی ۲۵ درصد مقصر شناخته شده بود.

 

 

عمیدی اظهار داشت: پس از این حادثه و با اعلام نظریه کارشناسان شیب بلوار دکتر حسینی را کمتر از هشت درصد اعلام کردند و در این زمینه شهرداری استاندارد لازم در خصوص احداث بلوار دکتر حسینی را رعایت کرده بود.

 

او اعلام کرد: در خصوص تعریض معبر هم بار‌ها شهرداری با نیروی انتظامی در راستای تعریض معبر نامه نگاری کرده بود و هیچگونه قصوری متوجه شهرداری نبود.

 

مدیر حقوقی و املاک شهرداری سنندج افزود: با پیگیری‌های مستمر اداره حقوقی این شهرداری و وکیل پرونده، قرار منع تعقیب و رفع قصور شهرداری در شعبه ۱۰۶ دادگاه جزایی بصورت قطعی صادر شد.

 

او گفت: در این حادثه راننده تریلی به‌عنوان مقصر این شناخته شد و پروانه فعالیت شرکت حمل و نقل بار به مدت یکسال، پروانه فعالیت شرکت حمل و نقل مسافری به مدت سه ماه لغو و مجوز فعالیت راننده اتوبوس نیز ۲ سال تعلیق شد.

 

گفتنی است: شهر سنندج مرکز استان کردستان با حدود ۵۰۰ هزار نفر جمعیت با سه ناحیه شهرداری اداره می‌شود.

 

  24 مهر 1398
بخش : کردستان / جامعه
کد خبر: 74070
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

مخابرات صیدنیوز