در استان لرستان :
جشن شكوفه ها با مشاركت 33 هزار كلاس اولي در استان لرستان
جشن شكوفه ها با مشاركت 33 هزار كلاس اولي

با حضور مشاور وزیر و مدیرکل امور بانوان و خانواده وزارت آموزش و پرورش جشن شكوفه ها با مشاركت 33 هزار كلاس اولي دراستان لرستان برگزار شد.

به گزارش ساجدخبر، مهناز احمدي در مراسم نمادین جشن شکوفه ها که در آموزشگاه دخترانه خدیجه کبری شهرستان خرم آباد برگزار شد ؛ گفت : مراسم جشن نمادین شکوفه ها با حضور مدیران اجرایی و ارشد استان تنها به افتخار دانش آموزانی است که اولین روز حضور خود را در کلاس درس تجربه می کنند .

مدیرکل امور بانوان و خانواده وزارت آموزش و پرورش افزود: دانش آموزان باید تلاش کنند تا با تحصیل، تهذیب و ورزش آینده ای درخشان را برای خودو جامعه رقم زنند

احمدی تاکید کرد: از راس هرم دستگاه آموزش و پرورش تا حوزه صف و مدارس همه  افتخار خدمت به دانش آموزانی را  دارند که آینده سازان این مرز و بوم هستند .

وی در ادامه  خاطر نشان کرد : باید تلاش کنید تا از فرصت های پیش روی خود به بهترین نحو استفاده و مهر با نشاطی را آغاز کنید . احمدی از فرهنگیان و اولیاء آنان درخواست کرد که  برای دانش آموزان شرایطی را فراهم کنند که خنده از لبان آنها بیرون نرود و لحظات حضور در مدارس را با شادی و نشاط بگذرانند .

وی ماندگارترین و مهمترین روزهای زندگی را روز اول حضور در مدرسه عنوان کرد و گفت: خاطرات این روز تحت هیچ شرایطی از ذهن و خاطره دانش آموزان بیرون نخواهد رفت .

مشاور وزیر و  مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده وزارت آموزش و پرورش درادامه افزود: با تمام تنگناها و مشکلاتی که پیش روی دولت و آموزش و پرورش قرار دارد تلاش می شود تا شرایط مناسبی برای تحصیل شما دانش آموزان فراهم شود و بهتر بتوانید از این دوران استفاده کنید .

احمدی اظهار کرد : مدیران و معلمان باید کمک کنند تا مشکلات کمتر شود وبهار تعلیم  و تربیت به یادماندنی و ماندگار شود .

وی در ادامه گفت : دانش آموزان با تحصیل ، تهذیب و ورزش آینده ای درخشان را برای خودو جامعه رقم زنند .

احمدي با اشاره به اینکه نیمی از جمعیت نیروهای وزارت آموزش و پرورش را زنان تشکیل می دهند، عنوان کرد: در برخی از استان ها از جمله تهران تعداد بانوان شاغل در آموزش و پرورش بیش از ۵۰ درصد هستند.

مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده وزارت آموزش و پرورش تصویب قانون افزایش مدت مرخصی زایمان برای زنان فرهنگی را از قول های عملی شده وزیر آموزش و پرورش دانست و گفت: مطابق قانون از سال گذشته مقرر شد که مدت مرخصی زایمان زنان فرهنگی به ۹ ماه برسد که اعتبار آن نیز با مشقت و سختی تامین شد.

احمدی یکی دیگر از اقدامات دفتر امور زنان و خانواده وزارت آموزش و پرورش را تلاش برای  تقلیل ساعت کاری زنانی که شرایط خاص دارند، عنوان كرد و افرود : برای کم کردن ساعت کاری زنانی که سرپرست خانوار بوده و همسر آن ها بیماری صعب العلاج دارد و یا مادرانی که فرزند معلول دارند قانوني با پیگیری دفتر معاونت زنان ریاست جمهوری به تصويب رسيد  كه موجب آن ساعت كاري آنان از ۴۴ ساعت به ۳۶ ساعت تقليل پيدا مي كند.

گفتني است؛ در اين برنامه مديرآموزش و پرورش استان لرستان گزارشي از روندآماده سازي مدارس براي آغاز سال تحصيلي جديد ارائه داد.

- روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش استان لرستان

  31 شهریور 1395
بخش : استانها / غربی / لرستان
کد خبر: 56033
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

ساجدنیوز نسخه اندروید تلگرام ساجدنیوز