معوقات ۹۲ و ۹۳ جانبازان و ایثارگران اوایل سال آینده پرداخت می‌شود

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه ۳ میلیون و ۳۵۰ هزار نفر تحت پوشش بنیاد شهید هستند، گفت: معوقات ۹۲ و ۹۳ جانبازان و ایثارگران اوایل سال آینده پرداخت می‌شود.

حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی شهیدی ظهر امروز در دیدار با جانبازان قطع نخاعی استان یزد اظهار داشت: متاسفانه آن طور که شایسته ایثاگران بودیم نتوانستیم به آنها خدمت کنیم.

وی با اشاره به اینکه هیچ زمانی هم این خدمات در شان و منزلت واقعی جانبازان و ایثارگران به آنها ارائه نمی‌شود، گفت: ایثارگران ما به ویژه جانبازان نخاعی، شهیدان زنده هستند.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه ۲۲۳۱ جانباز نخاعی در کشور داریم، بیان کرد: از ابتدای فعالیت من در بنیاد شهید، تاکید کردم که در قانون نیاز به بازنگری دارم.

شهیدی خاطرنشان کرد: قانون فعلی برای ۳۵ سال قبل تدوین شده و در شرایط فعلی نیاز به قانون جدید داریم و در راستای تدوین این قانون هم اقدامات و هماهنگی‌های لازم را انجام داده‌ایم.

وی فداکاری جانبازان و ایثارگران را غیر قابل جبران دانست و گفت: اگر تمام زندگی وی را سکه و پول بدهیم، به هیچ عنوان نتوانسته‌ایم خدمات و سختی‌های جانبازان را جبران کنیم.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران خاطرنشان کرد: مسئله توجه به جانبازان نخاعی مربوط به ۱۰ روز قبل نیست و از یکسال و نیم تا دو سال قبل این بحث را شروع کردیم.

شهیدی با بیان اینکه یک سری توقعاتی که برخی از جانبازان دارند را نمی‌توانیم تحقق بخشیم، گفت: ی سری از مشکلات هم مربوط به تحریم‌ها و مشکلات اقتصادی است که دولت با آن درگیر است.

وی با اشاره به اینکه بودجه بنیاد شهید امسال تنها ۱۰ درصد معمول حقوق را افزایش داشته، گفت: در حال حاضر بالغ بر سه میلیون و ۳۵۰ هزار نفر تحت پوشش این سازمان هستند و واقعا محدودیت‌های اقتصادی زیادی در سازمان وجود دارد.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: بیش از سه هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان معوقات جانبازان و ایثاگران از سال ۷۶ را پرداخت کردیم و هنوز درگیر بدهی به بانک‌ها هستیم.

شهیدی مصوبات مجلس را به نفع ایثارگران دانست و گفت: مصوبات خوبی برای جانبازان در مجلس تصویب شده ولی پول لازم برای انجام بسیاری از این مصوبات وجود ندارد.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به اینکه تنها معوقات سال ۹۲ و ۹۳ باقی مانده است، گفت: ان شاءالله در اوایل سال آینده این معوقات هم پرداخت می‌شود.

  20 بهمن 1395
بخش : جامعه / ایثاروشهادت
کد خبر: 57832
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

صیدنیوز